דיווח: "נתניהו נפגש בחשאי עם המלך עבדאללה בירדן"

כתב היומון הלונדוני "אל-קודס אל-ערבי" מדווח כי ראש הממשלה נפגש בחשאי עם מלך ירדן עבדאללה בעמאן ודן עמו באיום של מאגרי הנשק הכימי העצומים בסוריה. לידיעה אין אישור ממקור ישראלי

עבדאללה ונתניהו. ארכיון (חדשות 2)

העיתון "אל-קודס אל-ערבי" מדווח מפי כתב העיתון בירדן כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר לאחרונה בחשאי בעמאן וקיים פגישה עם מלך ירדן עבדאללה. על פי הדיווח, השניים דנו בסכנה כי ייעשה שימוש בנשק הכימי במסגרת מלחמת האזרחים בסוריה. לידיעה אין כל אישור ממקור ישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ישראל עוקבת אחר הנעשה בסוריה בשל האיום הגובר כי מאגרי הנשק הכימי העצומים יזלגו לידי ארגוני הטרור. ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בישיבת הממשלה בתחילת השבוע לשינויים הדרמטיים המתרחשים במזרח התיכון ובראשם מלחמת האזרחים בסוריה והאפשרות של נפילת משטר הנשיא אסד. "אנו עוקבים מקרוב אחר ההתפתחויות שם", אמר נתניהו. "יש בסוריה התפתחויות דרמטיות כמעט מדי יום".

ראש הממשלה ציין כי "אנו משתפים פעולה עם ארה"ב והקהילה הבינלאומית בנקיטת הפעולות הדרושות כדי להכין את עצמנו לאפשרויות של שינויים מרחיקי לכת במשטר, עם השלכות על מערכות הנשק הרגישות שמצויות שם".

במקביל, בסוריה מדווחים ארגוני זכויות אדם כי מניין ההרוגים במלחמה נגד משטר אסד, הנמשכת כשנה וחצי, חצה את רף ה-45 אלף בני אדם. על פי הדיווחים, יותר מ-31 אלף מההרוגים - הם בלתי מעורבים ויותר מ-12 אלף נוספים הם חיילים סורים ואנשי כוחות הביטחון. אתמול אמר השליח הבינלאומי לסוריה לאחדר אל-איבראהימי כי המצב "מדאיג" וכי אין התקדמות בפתרון המשבר.