ידלין מזהיר: "אנחנו מאבדים את העולם"

ראש אמ"ן לשעבר מזהיר מפני ההשלכות המדיניות של שדרוג המעמד הפלסטיני באו"ם, והקיפאון בתהליך המדיני. "ישראל צריכה לקחת את גורלה בידיה - בלי תנאי שהפלסטינים יסכימו", אמר ידלין בכנס "כלכליסט". "יש לשים תכנית שלום - וכמו שאני מכיר את הפלסטינים, הם ידחו אותה"

ידלין. "מתנתקים מהעולם" (חדשות 2)

בצל חילופי האיומים וההאשמות בין ישראל לפלסטינים, על רקע שדרוג מעמד הרשות באו"ם וההחלטה של ממשלת נתניהו לאשר בנייה נרחבת מעבר לקו הירוק, מזהיר ראש אמ"ן לשעבר מההשלכות של כישלון התהליך המדיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ישראל צריכה לקחת את גורלה בידיה - בלי תנאי שהפלסטינים יסכימו", אמר הבוקר האלוף במיל' עמוס ידלין בכנס "כלכליסט" שנערך במלון דיוויד אינטרקונטיננטל תל-אביב.

ראש אמ"ן לשעבר הסביר ש"הפלסטינים מקשיבים למה שאנחנו אומרים, ואנחנו אומרים שלא יהיה שלום, שאם לא יהיה פתרון שתי מדינות, ישראל תיחרב, והם אומרים 'למה לא?'. ישראל צריכה לקחת את גורלה בידיה - לא בתלות שהפלסטינים יסכימו".

ידלין הציע "לשים ב-2013 על השולחן את ההצעה שקלינטון שם על השולחן ואחריו אולמרט. לצערי, כפי שאני מכיר את העמדה הפלסטינית הם ידחו אותה, אבל זה יחזיר לנו את ההובלה המוסרית ואת הלגיטימציה שאיבדנו". בהמשך דבריו הזהיר: "את הנוסחה הזאת אפשר לעשות אחרת אנחנו מאבדים את העולם". 

ידלין התייחס גם לאיום הגרעין האירני והציע למצות את ההליכים המדיניים לפני פעולה צבאית. "אם הצעת הפשרה של ארצות הברית תיקח אחורה חצי שנה את שעון הצנטריפוגות - סגירת מתקנים בעייתיים והוצאת החומר - זה הישג חשוב", אמר. "לא בטוח שזה יצליח, אבל האמריקנים מתנהלים בצורה שבעיניי כך צריך לנהל אסטרטגיה".