1,242 יחידות דיור יוקמו בירושלים

הלחץ הבינלאומי והגינויים החריפים ככל הנראה לא עשו את שלהם: אחרי ההכרזה על הפיתוח בשטח E1 וקיתונות הביקורת שגררה, הוחלט הערב להרחיב באופן ניכר את הבנייה בשכונת גילה הממוקמת מעבר לתחומי הקו הירוק בבירה

בונים מעבר לקו הירוק. ארכיון (רויטרס)

1,242 דירות חדשות ייבנו בשכונת גילה שבירושלים - כך אישרו הערב חברי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה. ההחלטה באה על רקע גינויים חריפים שספגה ישראל בתקופה האחרונה, בעקבות תכנית הפיתוח בשטח E1 שבין הבירה למעלה אדומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכוונה לבנות בשטח E1 באה כצעד ענישה נגד הפלסטינים, בעקבות הצלחת המהלך החד-צדדי שקידמו באו"ם לשדרוג מעמדם שם. רק לפני חמישה ימים פרסמו ארבע החברות הקבוצות במועצת הביטחון הודעת גינוי חריפה נגד ישראל שבה ציינו כי הן "מתנגדות באופן נחרץ" לצעדים שהיא מקדמת.

"אנו מביעים דאגה הכנה ומדגישים את התנגדותנו העזה להחלטותיה של ישראל על הרחבת הבנייה בהתנחלויות", נכתב בהצהרה - שם הבהירו כי "הקמת אלפי יחידות דיור בשטח שבין מעלה אדומים לבין ירושלים עלולה להביא לגירוש תושבים מבתיהם".

"אם נתניהו ייבחר - נבודד את ישראל"

"אם נתניהו ייבחר - נבודד את ישראל" (רויטרס)
בכירים פלסטינים איימו בימים האחרונים לנקוט צעדים חריפים ביותר נגד ישראל, אם בבחירות הקרובות ייזכה בנימין נתניהו לכהונה נוספת כראש הממשלה.

בין המהלכים שהציגו: פנייה לבית הדין הבינלאומי בהאג בדרישה להעמיד לדין בכירים ישראלים בגין פשעי מלחמה, קיום הפגנות ענק בגדה המערבית, הפסקת שיתוף הפעולה הביטחוני עם צה"ל ודרישה מהקהילה הבינלאומית להטיל על ישראל סנקציות.

"ב-2013 ננוע בנתיב מדיני חדש", אמר חוסאם זומלוט, אחד מיועציו הבכירים של אבו-מאזן. "יחול שינוי ניכר מאוד בכללי המשחק שלנו מול ישראל והעולם". מזכ"ל אש"ף, יאסר עבד-רבו, סיפק גם הוא הצהרות לוחמניות. "עלינו להתחיל להיערך לקראת מאבק ארוך וקשה", הוא אמר בריאיון - ואיים: "נשתמש לשם כך בכל כלי מדיני אפשרי".