גינוי אירופי חריף לישראל: "המשך הבנייה - טעות הרסנית"

בריטניה, צרפת, גרמניה ופורטוגל פרסמו הצהרה בעקבות אישורי הבנייה של אלפי יחידות מעבר לקו הירוק. "הבנייה תוביל לעקירת תושבים מבתיהם", נכתב בהודעה. ישראל: ההודעות האלה רק מרחיקות את המו"מ

"מתנגדים נחרצות לבנייה". ארכיון (רויטרס)

הקהילה הבינלאומית ממשיכה לגנות את ישראל בעקבות החלטותיה האחרונות להרחיב את הבנייה בהתנחלויות: הערב פרסמו ארבע המדינות החברות במועצת הביטחון של האו"ם הודעת גינוי חריפה שבה ציינו כי הן "מתנגדות באופן נחרץ" לצעדים שנוקטת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו מביעים את דאגתנו הכנה והתנגדותנו הנחרצת להחלטותיה של ישראל שלפיהן תורחב הבנייה בהתנחלויות", נכתב בהצהרה. "בייחוד אנו מתנגדים להחלטה לבנות אלפי יחידות דיור בשטח שבין מעלה אדומים לירושלים (E1). אם התכניות האלה ייושמו - הדבר עלול לגרום לעקירת תושבים מבתיהם".

ארצות הברית לא הצטרפה למקהלת המדינות המגנות. עם זאת, מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, אמר במסיבת עיתונאים שקיים הערב כי "המשך הבנייה בהתנחלויות היא טעות הרסנית לתהליך השלום בין ישראל והפלסטינים".

במשרד החוץ אמרו בתגובה כי "מדובר בגינוי של נציגי מדינות בודדות החברות במועצת הביטחון. כל מדינה שמגנה את ישראל על צעד זה או אחר ורוצה לקדם את השלום, עדיף לה שתמצא דרך להביא את את הפלסטינים לשולחן המשא ומתן. במקום לקרב בין הצדדים, המדינות המגנות רק יוצרות ריחוק גדול יותר בין ישראל לפלסטינים ומעודדות את נציגי הרשות שלא לחזור למשא ומתן".