גל בנייה בשטחים: מכרזים לבניית מאות יחידות

למרות הביקורת החריפה בעולם על אישורי הבנייה מעבר לקו הירוק, יפרסם בימים הקרובים משרד השיכון והבינוי מכרזים לבניית מאות יחידות דיור בישובים קרני שומרון, גבעת זאב ואפרת. ב"שלום עכשיו" הודיעו כי יפנו ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לבטל את ההחלטה

תנופת הבנייה בשטחים נמשכת: בזמן שבאירופה כבר מכינים הצהרת גינוי חריפה לאישור הבנייה בשכונת רמת שלמה, הודיע היום משרד השיכון והבינוי כי יפרסם בימים הקרובים מכרזים לבניית מאות יחידות דיור בישובים קרני שומרון, גבעת זאב ואפרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר במכרזים לבנייה ולא לתכנון, כשיחידות הדיור שייבנו הן חלק מ-3,000 היחידות שאושרו בתגובה למהלך הפלסטיני החד צדדי לשדרוג מעמד הרשות באו"ם למדינה משקיפה.

ארגון "שלום עכשיו" הודיע כי יפנה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, בבקשה שיורה על ביטול ההחלטה, בטענה כי מדובר בממשלת מעבר.

אירופה תגנה את הבנייה ברמת שלמה

מוקדם יותר הערב אמר דיפלומט אירופאי לסוכנות AP כי גרמניה, צרפת, בריטניה ופורטוגל, החברות האירופאיות במועצת הביטחון של האו"ם, מביעות דאגה שהבנייה באזור ירושלים תאיים על האפשרות להגיע לפתרון שתי המדינות בין ישראל לפלסטינים. על פי ההערכות באירופה, הצהרת הגינוי שמגבשות ארבע המדינות נמצאת כעת בשלבי הניסוח האחרונים לקראת הבאתה להצבעה.

בתחילת החודש נערכה מתקפה דיפלומטית חריפה על ישראל, לאחר שבזה אחר זה זומנו שגרירים לשיחות נזיפה במדינות אירופה, באוסטרליה ובברזיל, בעקבות הודעת הממשלה על אישור הבנייה בשטח E-1 בין מעלה אדומים לירושלים.