יו"ר הכנסת תוקף את הביקורת באירופה: "הבנייה בי-ם אינה נושא למו"מ"

בעוד גל הביקורת הבינלאומי נגד הבנייה בירושלים ובשטחי E1 נמשך, תוקף יו"ר הכנסת ריבלין את עמיתיו באירופה באיגרת לכבוד השנה החדשה. "באירופה עסוקים בהקמת מדינה פלסטינית ופחות בהבטחת קיומה של ישראל", טוען ריבלין ומוסיף: "בכל הסדר מדיני ישראל לא תוותר על השליטה ב-E1"

פחות מיממה לאחר שאושרה בנייתן של 1,500 יחידות דיור בשכונת רמת שלמה בצפון ירושלים, דוחה יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין את הביקורת הבינלאומית למהלך וטוען כי הוא לא נתון למשא ומתן. "בכל הסדר מדיני ישראל לא תוותר על השליטה ב-E1", הבהיר ריבלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באיגרת ברכה לקראת ראש השנה האזרחית החדשה ששלח ריבלין לראשי פרלמנטים ברחבי אירופה, לא חסך יו"ר הכנסת ביקורת מעמיתיו. "נוצר הרושם שמדינות באירופה עסוקות יותר בהקמת מדינה פלסטינית, ופחות בהבטחת קיומה של המדינה היהודית", כתב ריבלין.

"אנו מסרבים לקבל את העובדה ששבועות בודדים לאחר שנורו מרצועת עזה טילים ורקטות לירושלים ולתל אביב, יש הרואים בהחלטת ישראל להחזיק בשטח אסטרטגי בעוטף ירושלים את המכשול הגדול ביותר לשלום", תקף יו"ר הכנסת.

לדברי ריבלין, ישראל לא תוותר על השליטה באזור E1 בכל הסדר מדיני עתידי. "ירושלים על כל שכונותיה, תישאר בירת ישראל והבניה בה איננה נושא למשא ומתן", הבהיר ריבלין.

"אני מצר על כך שבמקום להתדיין באופן כנה על מורכבות הבעיה האזורית והדרכים לפתרונה, בחרו מדינות רבות להביע ביקורת על המדיניות הישראלית, שנאלצת להתמודד איומים המשותפים למדינות העולם החופשי כולן", טען יו"ר הכנסת והדגיש: "לא כך נהוג בין מדינות ידידות".