למרות הגינויים בעולם: אושרה בניית 1,500 יחידות דיור ברמת שלמה

האם זו הסערה המדינית הבאה? אחרי ביקורת קשה על הכוונה לבנות בשטח E1, אישרה הערב ועדה של משרד הפנים בנייה של עוד 1,500 יחידות בשכונת רמת שלמה שבצפון ירושלים. שר הפנים ישי: "ההחלטה מחזקת את העיר ירושלים". ביקורת במערכת הפוליטית

שכונת רמת שלמה. ארכיון (רויטרס)

האיחוד האירופי גינה, ארה"ב תקפה בחריפות, אבל הבנייה הישראלית בשכונות השנויות במחלוקת בירושלים נמשכת. הוועדה להשלמת תוכניות של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים במשרד הפנים אישרה הערב בנייה של עוד 1,500 יחידות דיור בשכונת רמת שלמה שבצפון העיר. מחר תדון בבנייה בשכונת גילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר הפנים אלי ישי הביע סיפוק מההחלטה ואמר: "משרד הפנים ימשיך לפעול למען הגדלת היצע יחידות הדיור לכלל האוכלוסיות בעיר ירושלים כמו גם בארץ כולה. אישור התוכניות מהווה צעד משמעותי וחיובי נוסף של המשרד, למען שיפור נושא הדיור, בד בבד עם חיזוקה של העיר ירושלים".

יוסי דייטש, חבר הוועדה המחוזית, בירך אף הוא וציין ש"הקפאת הבנייה בעיר שנמשכה לצערנו מספר שנים הגיעה לסיומה עם אישורי בניית הדירות שיתנו מענה חלקי למצוקת הדיור ולאיזון הדמוגרפי בעיר".  

במערכת הפוליטית, עם זאת, זכתה ההחלטה לביקורת רבה. חבר הכנסת דב חנין (חד"ש) אמר: "ממשלת נתניהו ליברמן לא מחמיצה שום הזדמנות להתגרות בפלסטינים ובעולם, ולהמחיש שאין בכוונתה לקדם הידברות והסדר. הם עושים הכל כדי למנוע הידברות עם הפלסטינים ועם העולם הערבי. במקום לבנות דירות מעבר לקו הירוק, הגיע הזמן שהממשלה תתחיל לבנות דירות בתוך ישראל ולהתמודד עם המחסור הקשה הקיים בדיור בישראל עצמה".

גם יאיר לפיד, יו"ר יש עתיד, תקף: "שוב נתניהו נלחץ ויורה לכל עבר. שיקולי בחירות ורצון למנוע את התחזקותו של בנט והימין הפכו לצידוק עבור נתניהו למדיניות תזזיתית וחסרת אחריות".