"ישראל וארה"ב מקיימות התייעצויות בנושא הנשק הכימי בסוריה"

בצל החשש הגובר משימוש בנשק כימי בסוריה ע"י כוחות אסד או תפיסת הבסיסים הכימיים ע"י כוחות המורדים, מדגיש היום רה"מ נתניהו: "אנו עוקבים מקרוב אחר האפשרות הזו, זהו איום לישראל, איום לארה"ב ואיום למדינות אחרות באזור"

נתניהו והסנטור האמריקני, היום (עמוס בן גרשום, לע"מ)

עוקבים מקרוב אחרי סוריה - עם ארה"ב: ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום למלחמה במדינה השכנה, שמאיימת לזלוג גם לישראל. בפתח פגישתו עם סנטור אמריקני אמר נתניהו: "זהו איום לישראל, איום לארה"ב ואיום למדינות אחרות באזור. אנו מתייחסים לכך בהתאם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו עוקבים מקרוב אחר האפשרות של שימוש בנשק כימי בסוריה", הוסיף ראש הממשלה. "הנשיא אובמה דיבר על כך באופן נחרץ. ישראל וארה"ב מקיימות התייעצויות קרובות בנושא זה והדבר מדגיש את הסכנות בכך שמשטרים אלה ישיגו נשק מסוג זה, ומהם הוא יכול לעבור גם לארגוני טרור".

בסיכום דבריו אמר נתניהו לסנטור טד קרוז מטקסס, שמבקר בישראל: "יש לנו לא רק ערכים משותפים, אלא גם איומים משותפים. אחת מהסכנות האלה היא המצב המתפתח בסוריה".

סגנו של אסד: הצבא לא יצליח לנצח את המורדים 

בריאיון מיוחד לעיתון לבנוני, מודה לראשונה פארוק א-שרע, סגנו של נשיא סוריה, כי הוא לא צופה ניצחון לאף אחד מהצדדים הנאבקים במלחמת האזרחים העקובה מדם מזה 21 חודשים. "אף אחד לא יצליח לסיים את הקרבות באופן צבאי", הודה בייאוש. "בכל יום שעובר, אנחנו מתרחקים מפתרון לבעיה".

א-שרע בן ה-74 שירת במשך עשרות שנים את המשטר הסורי, תחילה תחת שלטונו של חאפז אל-אסד ולאחר מכן תחת יורשו. לראשונה הוא מביע ייאוש מוחלט וספק מהאפשרות שניתן יהיה למצוא פתרון אמיתי לקונפליקט שקרע את המדינה. "אנחנו לא במאבק על הישרדותו של יחיד או של ממשל אלא על עצם קיומה של סוריה כמדינה", הדגיש.

סגנו של אסד מתח ביקורת על החלטתן של מספר מדינות במערב להכיר בגורמי האופוזציה כגורם הרשמי המייצג את המדינה. "כוחות האופוזיציה השונים, בין אם החמושים או האזרחיים, לא יכולים לטעון שהם הקול הבלעדי של אזרחי סוריה", הבהיר א-שרע.