פיאד קורא לחרם כלכלי על ישראל

בתגובה לאיומים שהשמיע שר החוץ ליברמן, לפיהם לא יועברו לרשות כספי המסים, קרא ראש הממשלה הפלסטיני לא לקנות מוצרים המיוצרים בשטח ישראל. "על הפלסטינים להחרים כל מוצר", הכריז

קורא לחרם. רה"מ הפלסטיני פיאד (חדשות 2)

המהלך הפלסטיני הבא נגד ישראל? ראש הממשלה סלאם פיאד קרא היום לפלסטינים בגדה ובעזה שלא לקנות מוצרים המיוצרים בישראל. לדבריו, יש להחרים את מוצרי החברות הישראליות כ"עונש" על כך שישראל מעכבת הכנסות ממסים שאמורות לעבור לרשות הפלסטינית - כך מדווחת סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"החרם צריך לכלול לא רק מוצרים שמיוצרים בהתנחלויות, אלא את כלל המוצרים שמיוצרים בשטח ישראל", אמר פיאד. הצעד בו מעוניין ראש הממשלה הפלסטיני לנקוט מגיע בתגובה ישירה להצהרתו שר החוץ המתפטר ליברמן, שאמר רק בשבוע שעבר כי בכוונת ישראל לעכב את מעבר כספי המסים לפלסטינים, העומדים על סכום של כ-100 מיליון דולר בחודש.

פיאד מאשים כי ממשלת ישראל מעוניינת לעכב את העברת הכספים לרשות עקב מהלך ההכרה באו"ם שהוביל היו"ר אבו מאזן, בסופו הוחלט על שדרוג רשות הפלסטינית למעמד של מדינה משקיפה שאיננה חברה בארגון.

הפלסטינים הזהירו: נבקש סיוע ממדינות ערב

זמן קצר לאחר ההצהרה באו"ם, מדינות ערב התחייבו לגבש מתווה שבמסגרתו יועבר לרשות סיוע כספי של כ-100 מיליון דולרים בחודש. לפני כחצי שנה, הזהיר ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני סאיב עריקאת כי במידה וישראל תבחר להקפיא את העברת כספי המיסים לרשות, מדינות ערב יעבירו לפלסטינים את הכספים, המהווים חלק משמעותי בתקציבה השנתי של הרשות.

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית, ראש הממשלה פיאד הפציר אמש במדינות ערב לכנס ישיבת פסגה מיוחדת, בה ייקבע מתווה הסיוע לפלסטינים. לדבריו, הרשות הפלסטינית זקוקה לכ-240 מיליון דולר בחודש. בשלב זה לא ברור האם ומתי יועברו לרשות כספי הסיוע המובטחים.