ארה"ב: "הקפאת הכספים מגבירה את המתיחות"

לא רק בבית הנשיא לא מרוצים מההחלטה לעצור העברת כחצי מיליארד שקלים לרשות הפלסטינית: מחלקת המדינה האמריקנית מתחה ביקורת על המהלך שהוביל נתניהו. "אנחנו מתנגדים לצעדים מסוג זה", אמרה דוברת המחלקה ג'ן סאקי

ארה"ב נגד ההקפאה (חדשות 2)

אחרי ריבלין, הביקורת מגיעה גם מכיוון הממשל האמריקני: מחלקת המדינה האמריקנית גינתה הערב (שני) על החלטת הממשלה להקפיא כחצי מיליארד שקלים מכספי המסים של הרשות הפלסטינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דוברת מחלקת המדינה, ג'ן סאקי, התייחסה בתדרוך לעיתונאים למהלך שהוביל ראש הממשלה בנימין נתניהו בתגובה להצטרפות הרשות הפלסטינית לבית הדין הבינלאומי בהאג, ואמרה כי "אנחנו מתנגדים לכל צעד שיגביר את המתיחות באזור, וזה בדיוק צעד כזה".

מוקדם יותר מתח גם נשיא המדינה ביקורת על ההחלטה למנוע העברת הכספים שיועדו לרשות הפלסטינית. בשיחה סגורה שערך בבית הנשיא עם שגרירי ישראל באירופה, הבהיר ריבלין כי המהלך יפגע בישראל בזירה המדינית.

במהלך השיחה אמר ריבלין לשגרירים כי "המסים הם חלק מיכולתו של העם הפלסטיני לקיים את עצמו והאינטרס הישראלי הוא שהעם הפלסטיני יקיים את עצמו". הנשיא הוסיף: "באמצעות הכספים הרשות מתפקדת, וזהו אינטרס ישראלי שהרשות הפלסטינית תתפקד".

בשבוע שעבר החליטה ישראל להקפיא העברת חצי מיליארד שקלים לרשות הפלסטינית - במענה לבקשתם להצטרף לבית הדין הבינלאומי. ההחלטה התקבלה לאחר דיון שהתקיים בנושא בלשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. הכספים שיוקפאו הם כספי מסים שישראל גובה עבור הפלסטינים.