ריבלין: "הקפאת כספי הפלסטינים - מזיקה"

נשיא המדינה יוצא נגד החלטת נתניהו להקפיא את כספי המסים הפלסטינים. בשיחה סגורה עם שגרירי ישראל באירופה אמר כי ההחלטה מזיקה לישראל. "צעדי תגמול צריכים להלום את האינטרס של מדינת ישראל", ציין ריבלין. על סערת בנט אמר: "גם הנחקרים וגם החוקרים הם חיילים שלנו"

נשיא המדינה תוקף את נתניהו

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, יצא במתקפה חריפה נגד ראש הממשלה נתניהו, בעקבות החלטתו להקפיא כחצי מיליארד שקלים מכספי המסים שיועדו לרשות הפלסטינית. בשיחה סגורה שערך בבית הנשיא עם שגרירי ישראל באירופה, מתח ריבלין ביקורת על הצעד ואמר כי המהלך יפגע בישראל בזירה המדינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך השיחה אמר ריבלין לשגרירים כי "המסים הם חלק מיכולתו של העם הפלסטיני לקיים את עצמו והאינטרס הישראלי הוא שהעם הפלסטיני יקיים את עצמו". הנשיא הוסיף כי "באמצעות הכספים הרשות מתפקדת, וזהו אינטרס ישראלי שהרשות הפלסטינית תתפקד".

ההחלטה - בתגובה לבקשת הפלסטינים להצטרף ל (AP)


ריבלין מתח גם ביקורת חריפה על דברי בנט נגד חקירות חיילי צה"ל בצוק איתן. בהתייחסות לחקירות הנתבעות מישראל בעולם, לאחר המבצע בעזה אמר הנשיא: "גם הנחקרים וגם החוקרים הם חיילים שלנו. אין פה גוף חיצוני שחוקר את צה"ל ואסור לצייר תמונה כאילו חיילינו נחקרים על ידי גוף עוין ששם לעצמו מטרה לפגוע במפקדינו, בחיילינו או ברוח הלחימה שלנו".

הנשיא הבהיר כי "מפקדי וחיילי צה"ל עשו, ועושים הכל, כדי להגן על אזרחי ישראל ולשמור על החוק הבינלאומי בתנאים מורכבים מאין כמותם, בהם התקפות על אזרחים וחיילים מבוצעות מתוככי האוכלוסייה האזרחית בעזה. צה"ל יודע לחקור את עצמו ביסודיות, באמינות, ביושר ובלא משוא פנים ובמקרה של הפרת החוק נדע למצות את הדין עם האשמים".