מאיומים למעשים: "עונש" כספי לרשות הפלסטינית

שר האוצר שטייניץ השלים הבוקר את המהלך לחילוט כספי הפלסטינים לטובת חברת החשמל, זאת כחלק מהעיצומים על הרשות בשל הפנייה החד-צדדית לאו"ם. אתמול הזהיר שר החוץ ליברמן את הפלסטינים: "שישכחו במשך ארבעה חודשים מכך שיקבלו אפילו גרוש אחד"

"עונש" לרשות הפלסטינית. אבו-מאזן ונתניהו (רויטרס)

לאחר האיומים של הממשלה על העיצומים שיוטלו על הרשות הפלסטינית בשל הפנייה לאו"ם, עובריםפ למעשים - שר האוצר יובל שטייניץ, השלים הבוקר את המהלך לחילוט כספי הפלסטינים לטובת כיסוי חלק מהחובות שלהם לחברת החשמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממשרד האוצר נמסר כי "באופן חסר תקדים ובעקבות פנייה חד-צדדית של הרשות לעצרת האו"ם, החליט השר שטייניץ בתיאום עם ראש הממשלה לחתום על העברת הכספים לחברת חשמל". עוד ציינו כי לרשות הפלסטינית קיים חוב עבר מצטבר בהיקף של מאות מיליוני שקלים.

אתמול הזהיר שר החוץ אביגדור ליברמן את הפלסטינים ואמר: "שיישכחו במשך ארבעה חודשים מכך שיקבלו אפילו גרוש אחד". בטקס הדלקת נרות הוא הבהיר כי "היינו עד היום נדיבים מאוד וניסינו לעבוד בצורה מאוד קונקרטית ולשתף פעולה עם הרשות הפלסטינית ומהיום אנחנו נתנהג אחרת לגמרי".

שר החוץ הדגיש: "אנחנו עד היום שילמנו מקדמות על מנת לשלם משכורות למי שעובד במנגנון של הרשות הפלסטינית, כ-700 מיליון שקל. עוד 900 מיליון שילמנו וספגנו עלויות מפני שהפלסטינים לא שילמו עבור חשמל ומים".