ליברמן: "בשביל חלק משרי אירופה - השמדת ישראל מובנת מאליה"

שר החוץ ליברמן תוקף הערב את האיחוד האירופי ואת אבו מאזן. "בהיסטוריה שלנו חווינו את אותם אירועים כי אנשים התעלמו", אמר. על המו"מ המדיני: "אנחנו משלמים כי הפלסטינים לא משלמים על חשמל ומים. עכשיו הם לא יקבלו גרוש אחד במשך 4 חודשים"

שר החוץ ליברמן. ארכיון (חדשות 2)

מקצין עמדות: שר החוץ אביגדור ליברמן נשא היום נאום פוליטי-מדיני בהדלקת נרות בה נכח עם אנשי מפלגת "ישראל ביתנו" ותקף את האיחוד האירופי, הפלסטינים, ופוליטיקאים ישראלים מהצד השמאלי של המפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הודעת הגינוי אתמול של האיחוד האירופי מתעלמת מקריאת חמאס להשמיד את ישראל", אמר שר החוץ. "יש שרים באיחוד, ואני לא רוצה להזכיר שמות, שכנראה השמדה של ישראל היא משהו מובן מאליו בעיניהם".

לדבריו, "זה גם מסמל עד כמה אנחנו יכולים לסמוך על אותן מדינות שתמיד אומרים שהן מבינות את צרכי הביטחון של מדינת ישראל. בהיסטוריה שלנו חווינו את אותם אירועים, כי אותם אנשים התעלמו פשוט. אותם אנשים באירופה שהתעלמו מאותן ידיעות שידעו בוודאות מה קורה עם היהודים במחנות הריכוז".

"הפלסטינים לא יקבלו אפילו גרוש אחד"

"היינו עד היום נדיבים מאוד וניסינו לעבוד בצורה מאוד קונקרטית ולשתף פעולה עם הרשות הפלסטינית", אמר ליברמן על המשא ומתן המדיני. "ומהיום אנחנו נתנהג אחרת לגמרי. אני רואה דיווחים על זה שישראל 'מקפיאה את המסים, את הכסף שהוא למעשה הכסף הפלסטיני'. אנחנו לא מקפיאים שום כספי מסים של הרשות הפלסטינית".

שר החוץ הדגיש, " אנחנו עד היום שילמנו מקדמות על מנת לשלם משכורות למי שעובד במנגנון של הרשות הפלסטינית, כ-700 מיליון שקל. עוד 900 מיליון שילמנו וספגנו עלויות מפני שהפלסטינים לא שילמו עבור חשמל ומים".

"ולכן", הזהיר, "שישכחו 4 חודשים מכך שיקבלו אפילו גרוש אחד".