טורקיה הצטרפה למגנים: "הבנייה בשטחים - מהלך מסוכן"

הנשיא עבדוללה גול אירח היום את יושב-ראש הרשות אבו-מאזן באנקרה. במסיבת עיתונאים שערכו השניים הטיח הראשון האשמות קשות בישראל ואמר: "פעילות ההתנחלות מיותרת, ברור לכל כי בסופו של דבר תהיה ירושלים המזרחית בירת המדינה הפלסטינית"

כשבוע אחרי הצלחתו באו"ם, הגיע היום יושב-ראש הרשות, אבו-מאזן, לביקור רשמי בטורקיה. הוא נפגש באנקרה עם הנשיא, עבדוללה גול, והאחרון ניצל את ההזדמנות כדי להצטרף אל שורת המגנים את ישראל, על החלטתה להרחיב את הבנייה בהתנחלויות בתגובה על ההכרה בפלסטין כמדינה משקיפה שאינה חברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסיבת עיתונאים שערכו השניים הזהיר גול מפני "השלכות הרות גורל" של החלטת ישראל לבנות בשטח E1 שבין ירושלים למעלה אדומים ואמר: "זהו מהלך מסוכן מאוד ומיותר, שכן כדאי לישראלים לסגת מאותו האזור ומכל השטחים שכבשו ב-1967 בהקדם האפשרי. ברור לכל כי בסופו של דבר תהיה ירושלים המזרחית בירת המדינה הפלסטינית".

התבטאותו של גול באה למחרת קולות גינוי חריפים למהלך שנשמעו מאירופה: שרי החוץ של האיחוד התכנסו אתמול לדיון בהתפתחויות ותקפו בחריפות את תכניות הבנייה הישראליות.

למרות שהוחלט, לפי שעה, לא לנקוט צעדי ענישה מעשיים נגד ירושלים על המהלך - נשקלת האפשרות להכריז עיצומים כלכליים נגד ישראל, אם זו תמשיך באותו הקו. בין היתר, הם עלולים שרי החוץ האירופיים לאשר באופן סופי טיוטת החלטה שהתקבלה כבר במאי האחרון, שלפיה תסומן תוצרת ההתנחלויות בשווקי המדינות החברות בארגון ולא יחולו עליה הסכמי השכר בין אירופה לישראל.