אבו מאזן ממשיך לאיים: "אם ישראל תבנה - ננקוט אמצעים"

יו"ר הרשות הפלסטינית התקבל כאורח כבוד בפרלמנט הטורקי, ולצד קריאותיו לישראל לשוב למשא ומתן - שלח איום מרומז. "אם הבניה ב-E1 תמומש, נפנה לאמצעים אחרים", אמר. "מפעל ההתנחלויות נועד להעניש אותנו בגלל הפניה לאו"ם"

אבו מאזן. שוב מאיים (חדשות 2)

כשהתמיכה הבינלאומית בו נמשכת, ובגיבוי הגינויים של האיחוד האירופי נגד ישראל, ממשיך יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לאיים על ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדברים שנשא בפני הפרלמנט הטורקי הוא התייחס להחלטה הישראלית לבנות 3,000 יחידות דיור בשטח E1 בין מעלה אדומים לירושלים ואמר: "אם העניין הזה אכן יתממש - נגיב באמצעים אחרים". מדובר בפעם השנייה בתוך 48 שעות בה מאיים אבו מאזן כי ברשות ישקלו את התגובה בכובד ראש, אחרי שהשמיע איום דומה במהלך הכינוס הכלכלי של הליגה הערבית בקטאר שלשום.

"מפעל ההתנחלויות הישראלי נועד להעניש את הפלסטינים לאחר ההצבעה בעצרת הכללית של האו"ם ושדרוג מעמדה של הרשות הפלסטינית", אמר אבו מאזן אל מול נציגי הפרלמנט הטורקי - אך הבהיר: "אנחנו רוצים להעניק הזדמנות לשלום. אנו בתחילת הדרך, ויש לנו עוד דרך ארוכה לעבור. עם זאת, אנחנו בכיוון הנכון לכיוון הקמת מדינה פלסטינית עצמאית לחלוטין".

גינוי טורקי

בנוסף, קרא אבו מאזן לישראל לשחרר את האסירים בבתי הכלא ולשוב מיד למשא ומתן. לאחר מכן התפנה להודות לממשל הטורקי על תמיכתו. "לא אשכח את היום הזה, ואני בטוח שהעם הפלסטיני לא ישכח אותו לעולם. אני מודה על תמיכתכם הכלכלית, הדיפלומטית והמדינית", אמר. 

אתמול הגיע אבו מאזן לביקור רשמי בטורקיה שיימשך עד מחר. במהלך הביקור הוא יוועד עם הנשיא עבדאללה גול, ראש הממשלה ארדואן, שר החוץ אהמט דאבוטולו ועם גורמים פוליטיים וכלכליים בכירים.

בסוף השבוע גינה הממשל הטורקי בחריפות את ההחלטה הישראלית להרחיב את הבנייה בירושלים ב-3,000 יחידות דיור. שר החוץ הטורקי אהמט דאבוטולו קרא לנקוט צעדים משמעותיים נגד ישראל בתגובה למהלך, וגם ראש הממשלה ארדואן גינה ההחלטה.

"הגיעה העת לנקוט עמדה תקיפה כלפי מדיניות ישראל, שהורסת את תהליך השלום ברחבי המזרח התיכון", אמר דאבוטולו במהלך הכינוס החמישי של הוועדה הערבית-טורקית באיסטנבול, כפי שדיווח העיתון הטורקי "זמאן". "אחריותה של טורקיה לעם הפלסטיני עדיין לא הסתיימה. נמשיך לפעול על מנת להעניק לפלסטין את המעמד הבינלאומי לו היא ראויה".