האיחוד האירופי ידון בסימון מוצרים מיהודה ושומרון בתגובה להחלטה לבנייה ב-E1

שרי החוץ של האיחוד האירופי ייפגשו היום לדיון החודשי בבריסל וידונו באפשרות להפעיל מדיניות סימון מוצרים המיוצרים בשטחי יהודה ושומרון וברמת הגולן, כך פורסם ב"מעריב". הדיון באישור היוזמה שהתקבלה כבר בחודש מאי, יתבצע בתגובה להחלטת ישראל לבנות בשטח E1 סמוך למעלה אדומים

האיחוד ידון באישור הצעד בעקבות הבנייה ב- (רויטרס)

הביקורת העולמית בעקבות החלטת ישראל להמשיך לבנות ביהודה ושומרון, ובכלל זה על בניית יחידות דיור נוספות באזור E1, אינה דועכת. שרי החוץ של האיחוד האירופי יקיימו היום דיון בבריסל בעקבות ההחלטה ויבחנו בין השאר, את האפשרות לסימון מוצרים המיוצרים בהתנחלויות בתגובה להחלטת ישראל, כך פורסם ב"מעריב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שרי החוץ של האיחוד צפויים לאשר למעשה טיוטת החלטה שהתקבלה כבר בחודש מאי האחרון, לפיה האיחוד ידגיש את התחייבותו לכך שההסכמים הכלכליים שחתם עם ישראל לא יחולו "על השטחים שנכבשו על ידיה ב-1967". טיוטת ההחלטה רוככה מעט מאז הוגשה, בעקבות לחץ שהפעילה ישראל, אולם היא צפויה להתקבל במהלך היום ע"י שרי החוץ מפאת זעמם על אישור הבנייה.

סימון המוצרים עלול להביא לחרם צרכנים ולמכה כלכלית קשה על המפעלים, במידה ואכן יאושר. טיוטת ההחלטה שתובא בפני השרים אף מתייחסת להחלטת ממשלת ישראל להחרים את העברת כספי המסים לרשות הפלסטינית לחודש דצמבר ולקזזם מחובותיה לישראל. "על ישראל להימנע מפעולות המחבלות במצב הפיננסי של הרשות" נכתב לצד הקריאה להעביר את הכספים בהתאם להסכמים במועד הנדרש.