נתניהו: "שוב נחשף הפרצוף האמיתי של אויבינו"

ראש הממשלה בחר היום לפתוח את ישיבת הממשלה בהתייחסות לנאום המאיים של חאלד משעל אתמול בעזה ואמר: "נחשפנו שוב ביממה האחרונה לפרצוף האמיתי של אויבינו. אין להם שום כוונה להתפשר איתנו". הוא תקף גם את אבו מאזן שלא גינה את ההתבטאויות של בכיר חמאס

נתניהו מגיב להתקפות אבו מאזן. ארכיון (חדשות 2)

חאלד משעל ממשיך את ביקורו ברצועת עזה, לרגל 25 שנים להקמת חמאס, ובפתח ישיבת הממשלה הבוקר הגיב נתניהו לנאום השנאה שנשא אמש ראש הלשכה המדינית של חמאס מול אלפי תומכים בעזה. "שוב נחשף הפרצוף האמיתי של אויבינו", אמר ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול במהלך נאומו הכריז משעל: "מדינת פלסטין שייכת לנו - מהירדן ועד הים. לא נוותר על חלק ממנה, ולו הקטן ביותר". הוא הדגיש כי "אנחנו לא נלחמים ביהודים בשל היותם יהודים - אלא מפני שהם כובשים", והבטיח לאסירים הפלסטינים הכלואים בישראל: "חמאס לא ישאיר אתכם מאחורי הסורגים".

נתניהו הדגיש בפני השרים: "נחשפנו שוב ביממה האחרונה לפרצוף האמיתי של אויבינו. אין להם שום כוונה להתפשר איתנו, הם רוצים להחריב את המדינה, הם כמובן ייכשלו בזה. בתולדות עמנו אנחנו, עם ישראל, גובר על הצוררים הללו". 

"דווקא אבו מאזן לא גינה"

ראש הממשלה תקף גם את יו"ר הרשות הפלסטינית ואמר: "המעניין הוא שדווקא אבו מאזן לא גינה, לא את המילים על החרבת ישראל, כפי שקודם לכן לא גינה גם את הטילים שנורו לעבר ישראל, ולצערי חותר לאחדות עם אותו חמאס שנתמך על ידי אירן. אנחנו ממשלה נטולת אשליות, אנחנו רוצים שלום אמת עם שכנינו, אבל אנחנו לא עוצמים את עינינו ולא טומנים את ראשנו בחול".

נתניהו פנה לבקר גם את המשנה הפוליטית של כמה מיריביו מבית. "אנחנו לא מוכנים לחזור על אותה טעות של נסיגה חד צדדית ונסיגות שהביאו למעשה את החמאס לשליטה בעזה. אני תמיד עומד משתהה מול האשליות של אחרים שמוכנים להמשיך בתהליך הזה ולקרוא לו שלום", עקץ. "אתה מוסר עוד שטח, במקרה זה את שטחי יהודה ושומרון ששולטים על ערי ישראל, לידי אותם אנשים והתוצאה כמובן, תהיה עזה בפאתי תל אביב, חדרה וכפר סבא".

"על כן אנחנו חייבים ומסוגלים לעמוד נגד זה, אנחנו גם עומדים נגד הלחץ הבינלאומי שאלמלא כן היינו מגיעים למקום הזה, וזה מה שדרוש היום ממנהיגות בישראל", סיכם נתניהו, שענה בכך גם לטוענים לבידוד בינלאומי.