שטייניץ: "תגובת ישראל מדודה"

הלחץ הדיפלומטי על ישראל הולך ומחריף, אבל הבוקר, נציג נוסף של הממשלה מביע ספקנות וביטחון מוחלט בהחלטת בניית 3,000 יחידות הדיור בשטחי E1 שבין ירושלים למעלה אדומים. שר האוצר שטייניץ התייחס היום לביקורת החריפה בעולם וטען - "מי שתקף באופן אגרסיבי זה הצד הפלסטיני ואנחנו לא יכולים להישאר אדישים"

שר האוצר יובל שטייניץ התייחס היום לביקורת החריפה בעולם על החלטת ישראל לבנות אלפי יחידות דיור בין ירושלים למעלה אדומים, שכללה זימון של שגרירים בשורת מדינות לשיחות הבהרה, והדגיש כי מדובר בתגובה מדודה למהלך הפלסטיני באו"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך טקס החתימה על הסכם עובדי הקבלן שנערך הבוקר במשרד האוצר בירושלים אמר היום שטייניץ - "אסור לבלבל בין התוקפן לבין מי שמגיב לתוקפנות". הוא המשיך והדגיש בהתייחסו לאישור בקשת הפלסטינים באו"ם לשדרוג מעמד הרשות, "מי שתקף באופן אגרסיבי זה הצד הפלסטיני ואנחנו לא יכולים להישאר אדישים".

שר האוצר הבהיר כי "אם המתקפה תימשך אנחנו נעשה את מה שצריך ונכון, זאת הייתה מדיניות של כל הממשלות ואנחנו יודעים לטפל בדברים מהסוג הזה. התגובה של ישראל היא חריפה, אך מחושבת ומדודה".

במהלך הטקס חתמו שר האוצר ויו"ר ההסתדרות עופר עיני על הסכם שמעגן את זכויותיהם של עובדי הקבלן במגזרי השמירה והניקיון. מדובר בשני מגזרים שמעמדם יושווה ברמת התנאים הסוציאליים והשכר לעמיתיהם הקבועים. עופר עיני אמר באירוע שהוא רוצה להגיע למצב בו לא יהיו בכלל עובדי קבלן בישראל.

הבוקר - שיחת נזיפה גם לשגריר באוסטרליה

דבריו של שטייניץ מגיעים לאחר שהבוקר זומן גם שגריר ישראל באוסטרליה, יובל רותם, לשיחת נזיפה. אוסטרליה מחתה על ההחלטה לאשר בניית אלפי יחידות דיור באזורE1 ועל ההחלטה שלא להעביר לרשות הפלסטינית את כספי המסים.

"אוסטרליה מתנגדת לכל סוג של בנייה בהתנחלויות", אמר שר החוץ האוסטרלי בוב קאר בהצהרה לעיתונות לאחר השיחה עם השגריר רותם. "פעילות מסוג זה פוגעת במאמצים להגיע לפתרון שתי המדינות, שבלעדיו, ישראל לעולם לא תהנה מביטחון".

שר החוץ האוסטרלי, שמדינתו צפויה להצטרף למועצת הביטחון של האו"ם בשנה הבאה, הוסיף כי "מעשייה של ישראל מחבלים בסיכויי ההידברות בין הצדדים". קאר הבהיר כי הוא "מאוכזב עמוקות מהחלטותיה האחרונות של ישראל".