בצל המשבר: המלך עבדאללה יגיע לרמאללה

ברשות נערכים למה שהם מגדירים "ביקורו של מנהיג ערבי ראשון במדינת פלסטין": עבדאללה מלך ירדן צפוי לפגוש את אבו מאזן ביום חמישי הקרוב, כפי שמדווח עיתון ירדני. יועצו של יו"ר הרשות מאיים: אם ישראל תמשיך בתכניותיה - נפנה למוסדות בינלאומיים

אבו מאזן ועבדאללה. מגנים (AP)

שנה לאחר ביקורו ההיסטורי בשטחי הרשות הפלסטינית, יערוך עבדאללה מלך ירדן ביקור נוסף ברמאללה, ביום חמישי הקרוב, וייפגש עם יו"ר הרשות אבו מאזן. ברשות מגדירים זאת כ"ביקור הראשון של מנהיג ערבי במדינת פלסטין הכבושה". מדובר בפגישה שנייה של שני המנהיגים בתוך פחות משבוע, אחרי ששלשום הם נפגשו בארמון המלוכה בעמאן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יועצו המדיני של יו"ר הרשות, נימר חמאד, אמר לעיתון "א-רד" הירדני, כי הביקור מהווה מסר תקיף לישראל, המבהיר עד כמה הממלכה ההאשמית ניצבת לצד פלסטין. "ירדן תומכת בהקמת מדינה פלסטינית בגבולות 67'", אמר חמאד. "העם הירדני הוא העם התומך ביותר בעם הפלסטיני, ומזוהה עם סבלו וציפייתו להשגת זכויותיו".

הבכיר הפלסטיני שב וגינה את ההחלטה של ישראל להגיב לפנייה לאו"ם בבנייה בהתנחלויות, ואף השמיע איום בדבר ההשלכות. "אם רשויות הכיבוש ימשיכו במעשיהן ולא יפסיקו את הצעדים התוקפניים, זכותה של ההנהגה הפלסטינית לפנות למוסדות בינלאומיים, לרבות בית הדין הבינלאומי", אמר לעיתון הירדני. "זה הדבר שהכי מדאיג את רשויות הכיבוש. אם הכיבוש ימשיך בהצבת אתגרים לקהילה הבינלאומית - התגובה לכך תהיה מגוונת".

בתום פגישתם של אבו מאזן ועבדאללה, שלשום בעמאן, הבהיר יו"ר הרשות הפלסטינית כי בעיניו ההסכמים הקודמים עם ישראל עודם תקפים, וכי הוא אינו רואה בפנייה לאו"ם "שבירת כלים". "הסכם אוסלו קיים", אמר יו"ר הרשות. "הישראלים הם שניסו להפר אותו ולבטל אותו, אך ההסכם קיים ויישאר קיים. אנו פועלים לפיו והוא לא בוטל".