אחרי אירופה: נזיפה לשגריר ישראל גם באוסטרליה

השגריר בקנברה יובל רותם זומן לשיחת הבהרה במחאה על החלטת הממשלה לאשר את בנייתן של אלפי יחידות דיור בין ירושלים למעלה אדומים. "אנחנו מאוכזים מאוד מהחלטותיה של ישראל", אמר שר החוץ האוסטרלי. "הן מחבלות בסיכויי ההידברות בין הצדדים"

בנייה בשטחים: גם אוסטרליה נוזפת (רויטרס)

אוסטרליה מצטרפת למתקפה הדיפלומטית על ישראל בעקבות הבנייה באזור E1: אחרי שיחות הנזיפה לשגרירים בשורת מדינות באירופה ובהן בריטניה, צרפת, שוודיה ודנמרק, והגינוי של ארה"ב, זומן גם שגריר ישראל בקנברה יובל רותם לשיחת נזיפה. בנוסף, אוסטרליה מחתה על ההחלטה שלא להעביר לרשות הפלסטינית את כספי המסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אוסטרליה מתנגדת לכל סוג של בנייה בהתנחלויות", אמר שר החוץ האוסטרלי בוב קאר בהצהרה לעיתונות לאחר השיחה עם השגריר רותם. "פעילות מסוג זה פוגעת במאמצים להגיע לפתרון שתי המדינות, שבלעדיו, ישראל לעולם לא תהנה מביטחון".

שר החוץ האוסטרלי, שמדינתו צפויה להצטרף למועצת הביטחון של האו"ם בשנה הבאה, הוסיף כי "מעשייה של ישראל מחבלים בסיכויי ההידברות בין הצדדים". קאר הבהיר כי הוא "מאוכזב עמוקות מהחלטותיה האחרונות של ישראל".

ארה"ב: "מפצירים בישראל לשקול את הצעדים החד צדדיים

אמש גינו גם האמריקנים רשמית את החלטת ישראל לבנות בשטח E1. דובר הבית הלבן ג'יי קרני אמר: "אנו מפצירים בישראל לשקול מחדש את הצעדים החד צדדיים הללו ולנהוג באיפוק כי הצעדים האלה יקשו על חזרה למשא ומתן כדי להגיע לפתרון שתי המדינות".

ובזמן שהביקורת בעולם רק הולכת וגוברת, נודע אמש שבתוך שבועיים צפוייה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בירושלים לאשר את הרחבת שכונת רמת שלמה בעיר בכ-1,600 יחידות דיור. מדובר באותו מיזם בשכונה שמעבר לקו הירוק שעורר בעבר מתיחות בין ישראל לארצות הברית במהלך ביקורו של סגן הנשיא ביידן לפני כשנתיים.

אם לשפוט על פי התגובות החריפות שהתקבלו על מיזם הבנייה היום, נראה שגם הבנייה ברמת שלמה, שהצליחה לעורר בעבר גינויי חריפים - לא תעבור בשקט.