רם עמנואל: "על נתניהו לשנות את יחסו לאובמה"

למרות שנראה היה כי היחסים המתוחים חוזרים למסלול תקין, בבית הלבן לא שכחו את תמיכת נתניהו ברומני. רם עמנואל, מקורבו של הנשיא, הבהיר כי אובמה לא מוכן יותר לקבל יחס מזלזל מצד ראש ממשלת ישראל. "לא יעלה על הדעת שראש הממשלה ינהג כפי שנתניהו נוהג", אמר

חודש אחרי בחירתו מחדש של ברק אובמה לנשיא ארה"ב, מי שחשב שהוא שכח את הפרגון שקיבל המתחרה שלו מיט רומני מנתניהו טועה. לאחר מבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה - בעיקר סיומו על ידי הסכם הפסקת אש שהושג בסיוע האמריקנים - נראה היה כי המתיחות בין נתניהו לאובמה מאחורינו. אבל, אנשי הנשיא מבהירים כי כללי המשחק בנוגע ליחסו של הממשל לנתניהו השתנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רם עמנואל, ראש העיר שיקאגו ולשעבר ראש הסגל של אובמה, אמר במהלך דיון סגור בפורום סבן בוושינגטון כי "נתניהו תמך בבחירות בארצות הברית במועמד הלא נכון והפסיד".

עמנואל הבהיר כי בבית הלבן מצפים שהיחס של נתניהו, שרק בסוף השבוע הודיע על אישור בניית 3,000 יחידות דיור בין ירושלים למעלה אדומים - בניגוד לעמדת האמריקנים, יהיה שונה - במיוחד בעת הזאת.

אובמה שמע מהתקשורת על ההחלטה לבנות באזור י-ם

לדבריו, הנשיא לא מוכן יותר לקבל יחס מזלזל מצד ראש ממשלת ישראל. "לא יעלה על הדעת שראש הממשלה ינהג כפי שנתניהו נוהג", הדגיש עמנואל.

היום פורסם בניו יורק טיימס כי הנשיא אובמה הוכה בתדהמה לשמוע על החלטתו של נתניהו וכי שמע על כך שעות ספורות טרם ההודעה לכלי התקשורת. אובמה נדהם לא רק מעצם ההחלטה על הבנייה אלא גם מהאזור שבו אושרה הבנייה - שחלקו עובר ברצף הטריטוריאלי האפשרי במדינה הפלסטינית העתידית.