הממשלה דחתה את החלטת האו"ם בנוגע למעמד מדינה הפלסטינית

ישיבת הממשלה השבועית הוקדשה לשדרוג מעמד פלסטין באו"ם. השרים דחו את החלטת האו"ם וקבעו כי "כמדינת העם היהודי יש לישראל זכות ותביעה לאזורים שמעמדם שנוי במחלוקת בארץ ישראל. על כן אנו מחליטים לדחות את החלטת האו"ם", טענה הממשלה. בתוך כך הכריז שר האוצר כי כספי הסיוע לרשות לא יועברו בחודשיים הקרובים

נתניהו בישיבת הממשלה (רויטרס)

התנגדות להחלטה הבינלאומית: בישיבת הממשלה השבועית שהתקיימה הבוקר דחו שרי הממשלה פה אחד את ההחלטה שהתקבלה בעצרת האומות המאוחדות בדבר שדרוג מעמדה של פלסטין למדינה משקיפה שאינה חברה באו"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהחלטת הממשלה נכתב כי "לעם היהודי זכות טבעית, היסטורית וחוקית למולדתו ולבירתה הנצחית ירושלים. כמדינת העם היהודי יש לישראל זכות ותביעה לאזורים שמעמדם שנוי במחלוקת בארץ ישראל. על כן אנו מחליטים לדחות את ההחלטה של האומות המאוחדות".

בנוסף קבעו חברי הממשלה כי "אין בהחלטת האו"ם כדי לשנות את האזורים השנויים במחלוקת או כדי לגרוע מזכויות העם היהודי בארץ ישראל. תוצאות ההצבעה באו"ם לא יהוו בסיס למשא ומתן עתידי ואין בהן כדי לקדם פתרון בדרכי שלום", נכתב בהחלטה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה להחלטה כי "הצעד החד-צדדי מהווה הפרה בוטה של ההסכמים ולכן ממשלת ישראל דוחה את החלטת העצרת". נתניהו הוסיף עוד ואמר: "אני מבקש להבהיר כי לא תקום מדינה פלסטינית ללא הסדר שבו יובטח ביטחונם של אזרחי ישראל. לא תקום מדינה פלסטינית עד שמדינת ישראל תוכר כמדינתו של העם היהודי ולא תקום מדינה פלסטינית עד שהפלסטינים יכריזו על סיום הסכסוך", דברי נתניהו.

שטייניץ: "לא נעביר כספים" (רויטרס)

"לא נעביר את כספי הסיוע לרשות הפלסטינית"

בפתח ישיבת הממשלה השבועית הצהיר שר האוצר יובל שטייניץ כי ישראל תממש את האיום ולא תעביר לרשות הפלסטינית את כספי הסיוע של החודשיים האחרונים, זאת בתגובה למהלך החד-צדדי של הרשות בפנייתה לאו"ם שאישר את שדרוג מעמדה.

"המהלך הפלסטיני הוא התגרות וניסיון לקדם מדינה בלי הכרה בישראל", אמר שטייניץ. "אשתמש בכספי הסיוע שלא יועברו לרשות לקיזוז חובות הפלסטינים לחברת החשמל העומדים על 800 מיליון שקלים", הוסיף השר.

בנוסף התייחס ראש הממשלה להחלטה על הרחבת הבנייה בהתנחלויות שמטרתה חסימת מדינה פלסטינית בגדה, מהלך שספג ביקורת של הממשל האמריקני. "המתקפה נגד הציונות ונגד המדינה מחייבת להגביר ולזרז את ביצוע תכנית ההתיישבות", אמר רה"מ. "נמשיך לבנות בירושלים ובכל המקומות הנמצאים על מפת האינטרסים האסטרטגיים של מדינת ישראל", הבהיר נתניהו.