ראש הממשלה הפלסטיני לישראל: "במקום לבזבז זמן, נצלו את שדרוג מעמדנו באו"ם"

סלאם פיאד קורא לישראל להסתכל על חצי הכוס המלאה משדרוג המעמד של הרשות הפלסטינית באו"ם. "יש לנצל את מה שקרה לפני יומיים ולבנות על זה", הוא אומר בראיון מיוחד לחדשות 2. "צריך להפסיק עם הבעת המחאה על המהלך - מבחינתנו זה לא סוף הדרך"

אחרי ההכרה ההיסטורית בשדרוג מעמדה של הרשות הפלסטינית באו"ם, קוראים ברמאללה לישראל לשוב למשא ומתן - חרף ההחלטה הישראלית להרחיב את הבנייה בהתנחלויות. "במקום לבזבז יותר מדי זמן ולחשוב שזה סוף הדרך, יש לנצל את מה שקרה לפני יומיים ולבנות על זה", אומר הערב לחדשות 2 ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מבחינתנו זה לא סוף הדרך. צריך להפסיק להזעיף פנים בגלל זה (השדרוג באו"ם) ולהביע מחאה וכעס - וגרוע מכך, לאיים עם פעולות תגמול מצדה של ישראל", אמר פיאד. "אין ספק שזה לא מועיל. אם ישראל תוציא לפועל את האיומים, כפי שנראה שהיא עושה לאור ההכרזות על בניית 3,000 יחידות דיור, הדבר יזיק באופן משמעותי לסיכוי להגשים פתרון של שתי מדינות לשני עמים".

פיאד התייחס גם למאמצי הפיוס עם חמאס. "נאחד את המדינה שלנו את המוסדות של בני עמנו בתוך המסגרת של אש"ף", אמר. "כל הפלגים אמורים לפעול בתוך מסגרת של מדינה שבדרך. חמאס לא תקרא לעצמה מדינה, ולא נמשיך את הסטטוס קוו שלפיו אין מדינה וזה המצב היום. זה האינטרס של כולם".

בינתיים, נמשכת גם הביקורת הבינלאומית על כוונת ישראל להרחיב את הבנייה בירושלים ב-3,000 יחידות דיור. שר החוץ הטורקי אהמט דאבוטולו קורא היום לנקוט צעדים משמעותיים נגד ישראל בתגובה למהלך, וגם ראש הממשלה ארדואן מגנה ההחלטה.

"הגיעה העת לנקוט עמדה תקיפה כלפי מדיניות ישראל, שהורסת את תהליך השלום ברחבי המזרח התיכון", אמר דאבוטולו במהלך הכינוס החמישי של הוועדה הערבית-טורקית באיסטנבול, כפי שדיווח העיתון הטורקי "זמאן". "אחריותה של טורקיה לעם הפלסטיני עדיין לא הסתיימה. נמשיך לפעול על מנת להעניק לפלסטין את המעמד הבינלאומי לו היא ראויה".