דיווח: "ג'ונתן פולארד התמוטט ואושפז בביה"ח"

הידרדרות חלה במצבו הבריאותי של המרגל היהודי ג'ונתן פולארד והוא אושפז בבית החולים בסוף השבוע - כך דיווח הערב הוועד למען שחרורו. זו הפעם השנייה בתוך חצי שנה שפולארד מפונה לבית החולים

ג'ונתן פולארד. אושפז ומצבו אינו ברור (חדשות 2)

שוב, הידרדרות במצבו של ג'ונתן פולארד: המרגל היהודי שהורשע בארצות הברית ונידון למאסר עולם, התמוטט בסוף השבוע בתא הכלא בו הוא מרצה את עונש המאסר בצפון קרוליינה. הוא אושפז בבית החולים כשמצבו אינו ברור - והוועד למען שחרורו עדכן בפרטי האירוע את רעייתו של פולארד, אסתר. זו הביעה את דאגתה בעקבות התקרית וקראה לציבור בישראל להתפלל לשלום בעלה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוועד למען שחרורו של פולארד הודיע הערב כי לאחרונה סבל המרגל היהודי מכאבים עזים - אך בשלב זה עדיין לא ברור אם יש קשר בין כאבים אלו לאשפוזו לאחרונה.

בחודש אפריל השנה, ערב חג הפסח, אושפז פולארד בבית החולים והוחזר כעבור שבוע לבית הכלא. בשיחה בת שתי דקות שערך אז פולארד עם אשתו אסתר, סיפר לה על מצבו ועל שחרורו מבית החולים. רעייתו עדכנה אותו בהתעוררות שחלה לאחרונה בעניינו ובפנייתו של נשיא המדינה שמעון פרס לנשיא אובמה בבקשה לשחררו.

בישראל התאכזבו באותו החודש לשמוע כי הלחץ הציבורי על הממשל האמריקני עלה בתוהו, וארצות הברית דחתה את בקשתו של נשיא המדינה שמעון פרס לשחרר את פולארד מהכלא. "פולארד יושב בכלא כבר 27 שנים, רבים שהתנגדו לשחרורו בממשל האמריקני כבר שינו את דעתם, מצבו הבריאותי רעוע. מן הראי שהאמריקנים ינמקו את החלטתם", אמרו אז במטה לשחרור פולארד.