אבו מאזן: "פלסטין - מדינה תחת כיבוש"

עם חזרתו מניו-יורק, העניק יושב-ראש הרשות הפלסטינית ריאיון לעיתון "אל-איאם" ובו ציין כי אין בכוונתו לפנות כרגע לבית הדין הפלילי בהאג, אך הוסיף כי "יש לנו הזכות לעשות כן". עוד אמר אבו מאזן, כי "בהחלטת האו"ם הוכרה זכותם של הפלסטינים על מדינה בגבולות '67 שבירתה מזרח ירושלים"

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, התייחס בריאיון לעיתון "אל-איאם" לשדרוג מעמד הרשות למדינה משקיפה שאינה חברה באו"ם, ואמר כי בעקבות זאת "הוכחה זכותם של הפלסטינים על האדמה בגבולות '67". הוא הוסיף, כי למרות שמדובר בזכותם של הפלסטינים - אין בכוונתו לפנות בשלב הנוכחי לבית הדין בהאג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא נלך לבית הדין בהאג כל עוד לא הותקפנו", אמר אבו מאזן, והוסיף, כי חידוש הבנייה בשטח שמעבר לקו הירוק על ידי ישראל הוא "צעד כוחני, שלא יביא לתוצאות רצויות מבחינתה". עוד הדגיש יושב-ראש הרשות הפלסטינית, כי "בירתה של פלסטין היא מזרח ירושלים. לא נתפשר על כך וזהו קו אדום מבחינתו". הוא המשיך ואמר כי הוא מוכן למשא ומתן - אך עם הצבת הפסקת הבנייה בהתנחלויות כתנאי מוקדם.

"ישנן 15 החלטות של מועצת הביטחון של האו"ם הקובעות כי הבנייה בהתנחלויות היא מכשול בפני המשא ומתן, אז יכול להיות שמדובר בתנאי מקדים?", תהה אבו מאזן.

הרשות הפלסטינית: "ישראל נוהגת בתוקפנות"

ברשות הפלסטינית הביעו אמש זעם רב על ההחלטה הישראלית לחדש את הבנייה בשטחים, והגדירו את הצעד הנוכחי כ"תוקפנות ישראלית". חברת הוועד הפועל של אש"ף, חנאן עשראווי, תקפה בחריפות את החלטת פורום התשיעייה להרחיב את הבנייה הישראלית מעבר לקו הירוק, ואמרה לסוכנות הידיעות הצרפתית, כי "על מדינות העולם לקחת אחריות".

בארצות הברית מתחו גם כן ביקורת חריפה על החלטתה של ישראל. "הצעדים הללו גורמים נזק ומקשים על חידוש המשא ומתן עם הרשות הפלסטינית", צוין בהודעה מטעם מחלקת המדינה. "אנו מתנגדים למהלך הנוכחי".