ארה"ב: "חידוש הבנייה יגרום נזק לתהליך השלום"

לאחר ההכרזה הישראלית ולפיה ייבנו 3,000 יחידות דיור חדשות מעבר לקו הירוק, שיגרה דוברת מחלקת המדינה האמריקנית, ויקטוריה נולנד, הודעת גינוי למהלך נתניהו ואמרה כי "הצעד הנוכחי יקשה על חידוש המשא ומתן עם הפלסטינים"

שעות ספורות לאחר ההכרזה הישראלית שלפיה תימשך ואף תורחב הבנייה בשטחי יהודה ושומרון, שיגרה דוברת מחלקת המדינה האמריקנית, ויקטוריה נולנד, תגובה חריפה למהלך - ובה ציינה כי הדבר "יסב נזק להנעת תהליך השלום וחידוש המשא ומתן עם הפלסטינים".

אמש אישר פורום התשיעייה את בנייתן של עוד 3,000 יחידות דיור מעבר לקו הירוק. בנוסף, יקודמו הליכי תכנון של עוד אלפי יחידות דיור בבירה ובגושי ההתיישבות, לרבות בקטע המחבר בין מעלה אדומים לירושלים (E1).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורם מדיני בכיר סיפר, כי "המשך הבנייה נעשית בהתאם למפת האינטרסים האסטרטגיים של ישראל". עוד הוסיף הגורם, כי כעת נשקלים צעדים נוספים.

ברשות הפלסטינית הביעו הערב זעם רב על ההחלטה הישראלית לחדש את הבנייה בשטחים, והגדירו את הצעד הנוכחי כ"תוקפנות ישראלית". חברת הוועד הפועל של אש"ף, חנאן עשראווי, תקפה בחריפות את החלטת פורום התשיעייה להרחיב את הבנייה הישראלית מעבר לקו הירוק, ואמרה לסוכנות הידיעות הצרפתית, כי "על מדינות העולם לקחת אחריות".

גלאון: "נתניהו וליברמן מתעקשים להיות מצורעים"

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה להחלטת פורום התשיעייה, כי "אין עוררין על זכותה של ישראל לבנות . אך בעיתוי הזה, בעקבות ההחלטה הקשה שהתקבלה אמש באו"ם - רצוי להוריד להבות ולנסות להגיע להידברות מפוכחת ואחראית. הכרזות מן הסוג הזה לא מקדמות דבר ובסופו של דבר עלולות לפגוע באינטרסים הלגיטימיים של ישראל".

במפלגת מרצ מיהרו לתקוף בחריפות את ההחלטה ובהודעה שפורסמה מטעמה של יו"ר הסיעה זהבה גלאון נאמר, כי "לנתניהו וליברמן לא מספיק להיות מבודדים בעולם, הם מתעקשים להיות מצורעים. נתניהו הגיב להצבעה באו״ם, שהעמידה את ישראל על פי תהום, בהחלטה ללכת צעד קדימה וליפול. בנייתן של 3,000 יחידות דיור בהתנחלויות, שנועדה להעניש את הפלסטינים - תעניש רק אותנו".