אושרה בנייתן של 3,000 יחידות דיור ביהודה ושומרון; הרשות: "ישראל תוקפנית"

כמעט יממה לאחר הכרזת האו"ם שלפיה הוכרה הרשות הפלסטינית כמדינה משקיפה שאינה חברה בארגון - מסר גורם מדיני כי אושרה בנייתן של אלפי יחידות דיור מעבר לקו הירוק ויקודמו הליכי תכנון בבירה ובגושי הההתיישבות. ברשות הפלסטינית הביעו הערב זעם רב על ההחלטה

התשובה הישראלית להכרה בפלסטין כמדינה משקיפה שאינה חברה באו"ם: פורום התשיעייה אישר אמש את בנייתן של עוד 3,000 יחידות דיור מעבר לקו הירוק. בנוסף, יקודמו הליכי תכנון של עוד אלפי יחידות דיור בבירה ובגושי ההתיישבות, לרבות בקטע המחבר בין מעלה אדומים לירושלים (E1).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורם מדיני בכיר סיפר, כי "המשך הבנייה נעשית בהתאם למפת האינטרסים האסטרטגיים של ישראל". עוד הוסיף הגורם, כי כעת נשקלים צעדים נוספים.

ברשות הפלסטינית הביעו הערב זעם רב על ההחלטה הישראלית לחדש את הבנייה בשטחים, והגדירו את הצעד הנוכחי כ"תוקפנות ישראלית". חברת הוועד הפועל של אש"ף, חנאן עשראווי, תקפה בחריפות את החלטת פורום התשיעייה להרחיב את הבנייה הישראלית מעבר לקו הירוק, ואמרה לסוכנות הידיעות הצרפתית, כי "על מדינות העולם לקחת אחריות".

בארצות הברית מתחו גם כן ביקורת חריפה על החלטתה של ישראל. "הצעדים הללו גורמים נזק ומקשים על חידוש המשא ומתן עם הרשות הפלסטינית", צוין בהודעה מטעם מחלקת המדינה. "אנו מתנגדים למהלך הנוכחי".

גלאון: "נתניהו וליברמן מתעקשים להיות מצורעים"

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה להחלטת פורום התשיעייה, כי "אין עוררין על זכותה של ישראל לבנות . אך בעיתוי הזה, בעקבות ההחלטה הקשה שהתקבלה אמש באו"ם - רצוי להוריד להבות ולנסות להגיע להידברות מפוכחת ואחראית. הכרזות מן הסוג הזה לא מקדמות דבר ובסופו של דבר עלולות לפגוע באינטרסים הלגיטימיים של ישראל".

במפלגת מרצ מיהרו לתקוף בחריפות את ההחלטה ובהודעה שפורסמה מטעמה של יו"ר הסיעה זהבה גלאון נאמר, כי "לנתניהו וליברמן לא מספיק להיות מבודדים בעולם, הם מתעקשים להיות מצורעים. נתניהו הגיב להצבעה באו״ם, שהעמידה את ישראל על פי תהום, בהחלטה ללכת צעד קדימה וליפול. בנייתן של 3,000 יחידות דיור בהתנחלויות, שנועדה להעניש את הפלסטינים - תעניש רק אותנו".