שר הביטחון ברק יזכה לעיטור הוקרה ממשרד ההגנה האמריקני

הברק והכבוד: שר הביטחון שהודיע בתחילת השבוע על פרישתו מהחיים הפוליטיים, יקבל היום אות הוקרה מיוחד ממשרד ההגנה האמריקני לאור תרומתו להעלאת המודעות לאיום האירני בעולם. גורם בכיר בארה"ב: "תרומתו משמעותית"

יש כבוד. ברק מודיע על פרישה, השבוע (חדשות 2)

פורש בכבוד: שר הביטחון אהוד ברק, שהודיע ביום שני האחרון במפתיע על פרישתו מהפוליטיקה לאחר הבחירות, יזכה להערכה גדולה במיוחד על פועלו - מעבר לים. במשרד ההגנה האמריקני הוחלט להעניק לו אות כבוד מהדרגה הגבוהה ביותר, לאור פועלו הרב בקידום המודעות לאיום הגרעין האירני. ברק צפוי לקבל את מדליית ההוקרה והכבוד של משרד הגנה האמריקני כהכרה על שירותו לציבור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר ההגנה האמריקני ליאון פאנטה והשר ברק עבדו צמוד בשנים האחרונות לאחר שברק הפך לאורח של קבע בפנטגון. למעשה, ברק ופאנטה מכירים כבר מימי ממשלו של הנשיא לשעבר ביל קלינטון, כשברק כיהן כשר החוץ. "הוא היה שותף חשוב של ארה"ב למשך זמן רב", אמר גורם בכיר במשרד ההגנה האמריקני על ברק.

השר ברק הוא לא הבכיר הישראלי הראשון שזוכה להוקרה מהממשל האמריקני. ביוני האחרון זכה הנשיא שמעון פרס בעיטור החירות הנשיאותי - העיטור האזרחי הגבוה ביותר בארצות הברית, שהוענק לו על ידי הנשיא ברק אובמה.

הערב יערכו ברק ופאנטה מסיבת עיתונאים בפנטגון בה יקבל השר ברק את המדליה היוקרתית. נראה כי שר הביטחון לא יכול היה לבקש מתנת פרישה יותר מוצלחת מזו.