אולמרט: תומך בשדרוג מעמדם של הפלסטינים באו"ם

תמיכה מפתיעה: חוץ מנציגי המדינות הרבות שיתמכו היום בהצעת ההחלטה שתגיש הרשות הפלסטינית לאו"ם, מקבלים הפלסטינים חיזוק נוסף - מכיוונו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט. "זהו צעד בדרך לפתרון שתי המדינות"

תמיכה מפתיעה. אולמרט עם אבו מאזן (רויטרס)

תמיכה מפתיעה: הפלסטינים יגישו היום את הצעת ההחלטה לשדרוג מעמד הרשות הפלסטינית באו"ם למעמד של מדינה משקיפה, ונראה כי לנציגי האו"ם הרבים שיצביעו בעדה, מצטרף גם תומך נוסף - ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. "איני רואה סיבה להתנגד לבקשה", אמר אולמרט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב ששלח אולמרט לכתב העיתון האמריקני "ניוזוויק" הוא אומר כי "אני מאמין שהבקשה הפלסטינית באו"ם עומדת בקנה אחד עם הרעיון הבסיסי של פתרון שתי המדינות ולכן איני רואה כל סיבה להתנגד לבקשה". אולמרט הוסיף כי מרגע שתאמץ העצרת הכללית של האו"ם את הבקשה הפלסטינית, על ישראל לפתוח במו"מ "רציני, במטרה להגיע להסכמה על גבולות שיתבססו על קווי 67 ובמטרה לפתור נושאים אחרים".

"זה הזמן לתת יד ולעודד את הכוחות המתונים בקרב הפלסטינים. אבן מאזן וסלאם פיאד זקוקים לעזרתנו. הגיע הזמן לתת להם את העזרה הזאת", אמר. דברים דומים ביטא הלילה הבכיר הפלסטיני סאיב עריקאת עמדה מפויסת כלפי ישראל וטען שהמהלך הפלסטיני באו"ם לא נועד לפגוע בה: "לא נייסד את המדינה הפלסטינית דרך האו"ם. אנחנו לא נמצאים בשלב הזה כדי להתעמת עם האמריקנים או בשביל לבודד את ישראל, אלא בשביל ללכת בדרך של פתרון שתי המדינות לשני העמים - ישראל ופלסטין", אמר. "על כך יצביעו בעצרת האו"ם".