ליברמן: "באירופה משקרים במצח נחושה"

שר החוץ יצא במתקפה חריפה נגד מדינות אירופה שניצבות לצד הפלסטינים. "כמות השקרים וההמצאות בדיונים בפרלמנטים ברחבי אירופה זה פרק נוסף בפרוטוקולים של זקני ציון", אמר. "זה מגביר את האנטישמיות"

שר החוץ אביגדור ליברמן נפגש הבוקר (ראשון) עם שגרירי ישראל באירופה ואמר כי היחס של אירופה הוא האתגר הכי משמעותי שעמו תתמודד ישראל בשנה הקרובה. הוא תקף בחריפות את ההתנהלות של מדינות אירופה ותמיכתן במהלכים החד-צדדיים של הפלסטינים: "לפעמים אתה נדהם מהשקרים, העיוותים וההמצאות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ליברמן הבהיר כי התפיסה של הסכמי אוסלו קרסה והזהיר גם מהגישה השנייה של "שב ואל תעשה", או שמירת סטטוס קוו בכל מחיר. "האתגר הגדול הוא לבוא עם יוזמה, שהיא קודם כל מתייחסת לאינטרס הישראלי. כשאנחנו מקדישים כל כך הרבה זמן לסוגיה הפלסטינית אני לא בטוח שזה סדר העדיפות הנכון לישראל", אמר שר החוץ. "אם אני מנתח את כל האתגרים המדיניים העומדים לפנינו, האתגר הגדול הוא לא הפלסטינים ולא מדינות ערב, אלא מדינות המערב".

הוא הביא כדוגמה את ההצבעה האחרונה במועצת הביטחון על הצעת ההחלטה הפלסטינית לסיום הכיבוש, שבה תמכו צרפת ולוקסמבורג - ובריטניה נמנעה.

"מפקירים את ישראל"

"חלק ממדינות אירופה הולכות בעקבות אירופה של שנת 38', ערב הסכם מינכן", האשים. "ההתנהלות של מדינות כמו שבדיה ואירלנד זאת אותה התנהלות ואותה הפקרות כמו שהפקירו אז את צ'כיה. הם מפקירים את ישראל ומוצאים צידוקים, למרות שאנחנו המדינה היחידה במזרח התיכון שמייצגת את הערכים המערביים".

ליברמן התריע כי הניסיון של מדינות באירופה לקשור את היחסים עם ישראל בסוגייה הפלסטינית רק מגבירה את מקרי האנטישמיות באותן מדינות. "כמות השקרים, העיוותים, אי הדיוקים וההמצאות בדיונים בפרלמנטים ברחבי אירופה זה פרק נוסף בפרוטוקולים של זקני ציון", תקף. "לפעמים אתה נדהם עד כמה אנשים מכובדים ורציניים ממציאים דברים ומשקרים במצח נחושה".

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר למהלך הפלסטיני באו"ם. "הרשות הפלסטינית בחרה לצאת לעימות עם מדינת ישראל, ואנחנו איננו יושבים בחיבוק ידיים", אמר בפתח ישיבת הממשלה. "אנחנו לא ניתן לגרור את חיילי צה"ל ומפקדי צה"ל לבית הדין הבינ"ל בהאג. מי שצריך לתת את הדין אלה ראשי הרשות הפלסטינית, שכרתו ברית עם פושעי המלחמה של החמאס".