עריקאת: "הקפאת הכספים לרשות - פשע מלחמה"

בכיר הרשות הפלסטינית סאיב עריקאת כינה את החלטת ראש הממשלה נתניהו להקפיא כחצי מיליארד שקלים מכספי המסים שמועברים לפלסטינים כ"עונש קולקטיבי"

(רויטרס)

"הקפאת הכספים על ידי ישראל היא פשע מלחמה חדש ועונש קולקטיבי" - כך כינה הערב (שבת) בכיר הרשות הפלסטינית סאיב עריקאת את הצעד הישראלי, שננקט בתגובה על פניית הפלסטינים למועצת הביטחון של האו"ם והצטרפותם ל"אמנת רומא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר דווח כי ישראל החליטה להקפיא העברת חצי מיליארד שקלים לרשות הפלסטינית. ההחלטה התקבלה לאחר דיון שהתקיים בנושא בלשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. הכספים שיוקפאו הם כספי מסים שישראל גובה עבור הפלסטינים.

ביום רביעי האחרון חתם יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן על טפסי הצטרפות ל-22 אמנות בינלאומית ובראשן "אמנת רומא" - המעניקה את הסמכות לפעילותו של בית הדין הפלילי הבינלאומי שבהאג.

בתגובה על הצעד, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "מי שצריך לחשוש מבית הדין הבינלאומי בהאג זאת הרשות הפלסטינית שנמצאת בממשלת אחדות עם חמאס, ארגון טרור מוצהר שכמו דאע"ש מבצע פשעי מלחמה. ננקוט צעדי תגובה ונגן על חיילי צה"ל - הצבא המוסרי בעולם. גם את הניסיון הנוסף הזה לכפות עלינו תכתיבים נהדוף כפי שהדפנו את הפנייה הפלסטינית למועצת הביטחון של האו"ם".

היום דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס כי ישראל מאיימת להגיש תביעות בינלאומית נגד בכירים פלסטיניים בגין פשעי מלחמה.

בדיווח מצוטט גורם ישראלי רשמי שאמר כי "על הפלסטינים לחשוש ממהלכים משפטיים נגדם, מפני שישראל בוחנת את האפשרויות להגשת תביעה מקיפה בארצות הברית ובמקומות אחרים נגד אבו מאזן ובכירים נוספים ברשות הפלסטינית".

על פי הדיווח, הטענה הישראלית כי בכירים פלסטינים אשמים בפשעי מלחמה תתבסס על ממשלת