שר החוץ הטורקי: חודשו שיחות הפיוס עם ישראל

שר החוץ הטורקי אישר כי ישראל וטורקיה חידשו את שיחות הפיוס, אך הבהיר כי אנקרה עדיין דורשת את התנאים שהציבה וביניהם התנצלות על אירוע המרמרה, פיצויים למשפחות ההרוגים והפצועים והסרת המצור מרצועת עזה. רק לאחרונה טורקיה הייתה מעורבת עם מצרים בגיבוש ההבנות בין חמאס לישראל במבצע "עמוד ענן"

היחסים יחודשו? נתניהו וארדואן (חדשות 2)

כלי תקשורת באנקרה מדווחים כי שיחות הפיוס בין טורקיה לישראל חודשו וכי ישראל הביעה נכונות להתנצל על תקרית משט המרמרה, שבה נהרגו תשעה פעילים טורקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שר החוץ של טורקיה אהמט דאוטולו אישר כי אכן מתנהלות שיחות בין המדינות, אבל הדגיש שארצו לא תוותר על אף אחד מהתנאים שהציבה: התנצלות מצד ישראל, פיצויים למשפחות ההרוגים והפצועים והסרת המצור מרצועת עזה.

רק לאחרונה, טורקיה הייתה מעורבת עם מצרים בגיבוש ההבנות בין חמאס לישראל במבצע "עמוד ענן". סגנו של ארדואן, בולנט ארינץ' אמר במהלך המבצע לעיתונאים בטורקיה כי מדינתו מציעה לישראל לקיים שיחות בילטרליות שיביאו לסיום ההסלמה - חרף המשבר בין אנקרה לירושלים. "אנו מצפים שישראל תפסיק באופן מיידי את התקיפות על רצועת עזה", אמר אז הבכיר הטורקי.

במקביל, בתחילת החודש הוגשו כתבי אישום בגין "פשעי המרמרה" נגד הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, ראש אמ"ן לשעבר עמוס ידלין, מפקד חיל הים לשעבר אלי מרום (צ'ייני), וראש להק מודיעין בחיל האוויר אבישי לוי. "נבחן איזה פשעים בוצעו", התריס אז דובר ה-IHH. "יכול להיות שכתבי אישום נוספים יהיו בזמן הקרוב".