הפלסטינים: "ישראל הפרה את הסכם הפסקת האש"

השליח הפלסטיני לאו"ם ריאד מנסור פנה למועצת הביטחון בטענה כי ישראל הפרה את הסכם הפסקת האש לאחר שכוחות צה"ל ירו למוות במפגין פלסטיני סמוך לגדר המערכת ברצועת עזה. מנסור האשים כי ישראל עושה שימוש ב"כוח מופרז" גם בגדה המערבית ובמזרח ירושלים. מנגד אמר בכיר חמאס אבו מרזוק כי התקרית לא תשפיע על הפסקת האש

הפלסטינים פנו למועצת הביטחון. ארכיון (AP)

הפסקת אש שברירית: הפלסטינים פנו הלילה למועצת הביטחון של האו"ם בטענה כי ישראל מפרה את הסכם הפסקת האש שהביא לסיומו של מבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במכתב לחברות המועצה כינה השליח הפלסטיני לאו"ם ריאד מנסור את המצב בעזה "שברירי ביותר" והאשים את ישראל בכך שירתה אתמול למוות במפגין פלסטיני סמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה. גורמי רפואה פלסטינים דיווחו כי בתקרית נפצעו עוד 19 בני אדם.

מנסור אף האשים כי ישראל הגבירה לאחרונה את השימוש ב"כוח מופרז וקטלני" נגד אזרחים פלסטינים בגדה המערבית ובמזרח ירושלים. לדבריו הרשויות בישראל עצרו מאז תחילת הלחימה בעזה 230 אזרחים, בהם חברים במועצה המחוקקת הפלסטינית. מנגד אמר אמש סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס מוסא אבו-מרזוק לסוכנות הידיעות AP כי התקרית סמוך לגדר המערכת לא תשפיע על הפסקת האש.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לתקרית הירי: "בשעות הבוקר התקרבו כ-300 פלסטינים לגדר המערכת בגבול רצועת עזה במספר מוקדים. הם החלו להתפרע והסבו נזק לגדר. הכוחות שהיו במקום פעלו לפיזור המפגינים, ומשלא התרחקו - ירו באוויר. בהמשך, הסבו כמה מתפרעים נזק לגדר וניסו לחדור לשטח מדינת ישראל. לכן בוצע לעברם ירי לכיוון הרגליים".