נסראללה: "האויב פוחד ממלחמה נוספת בעזה"

בעוד שבישראל חלוקות הדעות בנוגע לזהות המנצח בתום מבצע "עמוד ענן", למזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה אין כל ספק. בנאום שפורסם באתר "אל-מנאר" סיכם נסראללה את המבצע: "ישראל נכשלה בכל מטרותיה. המלחמה רק החלישה את כוח ההרתעה שלה. כעת האויב חושש מפני מלחמה נוספת בעזה"

"ישראל נכשלה בכל מטרותיה". נסראללה (רויטרס)

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה סיכם אמש את מבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה ובירך את "ההתנגדות הפלסטינית עקב הניצחון נגד האויב הישראלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"נתניהו לא הציב מטרות משמעותיות במלחמה הזאת. הוא העדיף להציב מטרות קלות כדי שיוכל להשיג אותן ולהכריז על ניצחונו, אבל אפילו את המטרות האלו לא השיג", צוטט נסראללה באתר "אל-מנאר" הנשלט בידי חיזבאללה.

"המטרה הראשונה הייתה לחסל את הנהגת החמאס והוא נכשל בכך. המטרה השנייה הייתה להשמיד את מערך הרקטות של הארגון והוא נכשל גם בכך. המטרה השלישית הייתה לחזק את כוח ההרתעה של ישראל, אך המלחמה רק החלישה את ההרתעה הישראלית".

"האויב פוחד ממלחמה בעזה"

מנהיג חיזבאללה המעיט בחשיבות חיסולו של רמטכ"ל החמאס אחמד ג'עברי ביום המבצע הראשון והבהיר: "תנועות התנגדות לא נסמכות יותר על בני אדם מסוימים". הוא הוסיף כי "היה ברור שגיוס המילואים בישראל היה חלק ממלחמה פסיכולוגית מכיוון שהם פחדו להיכנס למהלך קרקעי".

"הניצחון הראשון של ההתנגדות נעוץ בכך שהיא מנעה מהאויב להשיג את מטרותיו. ניצחון גדול עוד יותר היה בכך שלא אפשרה לאויב לכפות את תנאיו והניצחון הגדול ביותר היה שהיא עצמה כפתה את תנאיה. כעת האויב פוחד מפני מלחמה נוספת בעזה", אמר.

"אם לא הצלחתם לנצח את עזה שנמצאת תחת מצור, מה יקרה כשתנסו להילחם במישהו אחר? מספיק להביט בפניהם של נתניהו, אובמה וליברמן על מנת להבחין בתבוסתם", לגלג. "פרצופם דומה לאלו של לבני, פרס ואולמרט לאחר מלחמת לבנון השנייה".