צרפת תתמוך בפלסטינים באו"ם

בנאום שנשא בפני הסנאט בצרפת, רמז שר החוץ הצרפתי לורן פביוס כי הנשיא פרנסואה הולנד לא ישנה את עמדותיו בנושא ויתמוך במהלך הפלסטיני לשדרוג מעמד הרשות בעצרת הכללית של האו"ם. בנאומו ציין כי הממשל בצרפת מחוייב לשמירת השלום והשקט בעבור שני העמים במזרח התיכון

כשבוע לקראת המהלך שמובילים הפלסטינים לשדרוג מעמדם באו"ם, נראה כי נשיא צרפת פרנסואה הולנד אכן יתמוך בהצעתם, כך דיווחה סוכנות הידיעות "רויטרס". בהצהרה שנתן שר החוץ הצרפתי לורן פביוס בפני חברי הסנאט, רמז כי הנשיא "לא ישנה את החלטות הקודמת" ויביע את תמיכתו ביוזמה הפלסטינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שר החוץ לא פירט באופן מפורש כיצד תתמוך צרפת במהלך בעצרת האו"ם, אולם הסביר כי סביר שהנשיא פרנסואה הולנד לא יחזור בו מעמדותיו וייתן את תמיכתו לבקשה לשדרוג מעמד הרשות למדינה שאינה חברה בארגון.

במהלך נאומו ציין פביוס כי מחויבותו של הממשל בצרפת היא להבטיח את השקט והשלום במזרח התיכון וכן בעבור שני העמים - הפלסטיני והישראלי, "שישבו זה לצד זה בבטחה".
בתוך כך, יוזמתו של יו"ר הרשות הפלסטינית לשיפור מעמד הרשות באו"ם צפויה להתקבל באו"ם ברוב של 193 מדינות, בעת שתובא הצעתו בפני העצרת הכללית ב-29 בנובמבר.