ישראל שוקלת לתבוע בכירים פלסטיניים בגין פשעי מלחמה

גורם ישראלי רשמי הזהיר כי ישראל בוחנת אפשרות להגיש תביעה מקיפה נגד בכירים פלסטינים באשמה של פשעי מלחמה – זאת בתגובה לניסיון של הרשות לקבל סמכויות בבית הדין הבינלאומי בהאג. "על הפלסטינים לחשוש ממהלכים נגדם", אמר הגורם הישראלי

אבו מאזן, ארכיון (רויטרס)

לאחר שאתמול חתמו הפלסטינים על האמנה המעניקה סמכויות בבית הדין הבינלאומי בהאג, התגובה הישראלית לא איחרה לבוא: סוכנות הידיעות רויטרס מפרסמת היום (שבת) כי ישראל להגיש תביעות בינלאומית נגד בכירים פלסטיניים בגין פשעי מלחמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיווח מצוטט גורם ישראלי רשמי שאמר כי "על הפלסטינים לחשוש ממהלכים משפטיים נגדם, מפני שישראל בוחנת את האפשרויות להגשת תביעה מקיפה בארצות הברית ובמקומות אחרים נגד אבו מאזן ובכירים נוספים ברשות הפלסטינית".

על פי הדיווח, הטענה הישראלית כי בכירים פלסטינים אשמים בפשעי מלחמה תתבסס על ממשלת האחדות של הרשות הפלסטינית עם ארגון הטרור חמאס. בעבר הזהיר ראש הממשלה נתניהו כי מהלך פלסטיני חד-צדדי בזירה הבינלאומית תחשוף את העומדים בראש הרשות לתביעות באשמת פשעי מלחמה.

"ננקוט צעדי תגובה", נתניהו (רויטרס)

"מי שצריך לחשוש מבית הדין הבינלאומי זאת הרשות הפלסטינית"

אתמול (שישי) הגישה המשלחת הפלסטינית למפקדת האו"ם באופן רשמי את המסמכים להצטרפות בקשתם להצטרף לאמנות הבינלאומיות ובראשן "אמנת רומא", המעניקה סמכות לפעילות בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג.

בתגובה לדחיית מועצת הביטחון את הצעת הפלסטינים ל"סיום הכיבוש הישראלי", חתם שלשום יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן על טפסי ההצטרפות ל-22 אמנות בינלאומית. ארה"ב הגיבה לצעד ומסרה כי היא "מתנגדת בתוקף לפעולה הפלסטינית. זה לא יתרום דבר לקידום השאיפות של העם הפלסטיני למדינה ריבונית ועצמאית".

בתגובה על הצעד, אמר נתניהו כי "מי שצריך לחשוש מבית הדין הבינלאומי בהאג זאת הרשות הפלסטינית שנמצאת בממשלת אחדות עם חמאס, ארגון טרור מוצהר, שכמו דאע"ש מבצע פשעי מלחמה. ננקוט צעדי תגובה ונגן על חיילי צה"ל - הצבא המוסרי בעולם. גם את הניסיון הנוסף הזה לכפות עלינו תכתיבים נהדוף כפי שהדפנו את הפנייה הפלסטינית למועצת הביטחון של האו"ם".