הפלסטינים שוקלים לפנות בשנית למועצת הביטחון של האו"ם

הנהגת הרשות הפלסטינית בוחנת את האפשרות לפנות פעם נוספת למועצת הביטחון של האו"ם, ימים בודדים לאחר שהמועצה דחתה את הצעת ההחלטה לסיום הכיבוש. בינתיים ממשיכים הפלסטינים במאמצים הדיפלומטיים לגיוס תמיכה, במסגרתה ייפגשו נציגי הרשות עם שגרירי המדינות שלא הצביעו בעד הצעת ההחלטה

אבו מאזן באו"ם, ארכיון (רויטרס)

בכירי הרשות הפלסטינית שוקלים לפנות בשנית למועצת הביטחון של האו"ם, ולהביא בפניה פעם נוספת את הצעת ההחלטה לסיום הכיבוש הישראלי והקמת מדינה פלסטינית - בתקווה כי הפעם ההצעה תזכה לתמיכתן של 15 מדינות ותאושר על ידי המועצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות הרוסית ציטטה הבוקר (שבת) את דוברו של אבו מאזן, נביל אבו רודיינה, כפי שנאמרו לסוכנות "וואפא" - לפיהם הנהגת הרשות תחליט בימים הקרובים האם להביא את ההחלטה בפני המועצה.

ביום רביעי האחרון דחתה מועצת הביטחון של האו"ם את הצעת ההחלטה הפלסטינית לאחר ששמונה מדינות הצביעו בעד ההצעה, שתיים התנגדו, וחמש נמנעו.

אתמול הנחה יו"ר הרשות אבו מאזן את שר החוץ הפלסטיני ריאד אל-מליכי לפנות לשגרירי המדינות שהצביעו נגד הצעת ההחלטה או נמנעו מלהצביע, על מנת להבין מה הסיבות העומדות מאחורי החלטתם - ועד כמה ניתן להשפיע על עמדותיהם.

הרשות הפלסטינית מנסה להצטרף לבית הדין הבינ"ל בהאג

במקביל, ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני סאיב עריקאת, צפוי לקיים בימים הקרובים פגישות עם שגרירי האו"ם של ארצות הברית, בריטניה ואוסטרליה - כולן הצביעו נגד ההצעה הפלסטינית.

אתמול (שישי) הגישה המשלחת הפלסטינית למפקדת האו"ם באופן רשמי את המסמכים להצטרפות בקשתם להצטרף לאמנות הבינלאומיות ובראשן "אמנת רומא", המעניקה סמכות לפעילות בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג.

בתגובה לדחיית מועצת הביטחון את הצעת הפלסטינים ל"סיום הכיבוש הישראלי", חתם שלשום יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן על טפסי ההצטרפות ל-22 אמנות בינלאומית. ארה"ב הגיבה לצעד ומסרה כי היא "מתנגדת בתוקף לפעולה הפלסטינית. זה לא יתרום דבר לקידום השאיפות של העם הפלסטיני למדינה ריבונית ועצמאית".