"לא נוותר על גינוי לטרור"

במקביל לדיונים על הפסקת האש, הגיש השגריר באו"ם תלונה רשמית למועצת הביטחון בה דרש לגנות את הפיגוע בתל אביב, את ירי הטילים לישראל ואת אירן על אספקת הנשק לחמאס: "אומנם הוכרז על הפסקת אש אבל המערכה הדיפלומטית עדיין בעיצומה. אנו דורשים שהקהילה הבינלאומית תקפיד על גינוי הטרור"

השגריר באו"ם פרושאור (שחר עזרן)

שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור הגיש תלונה מטעם ישראל למועצת הביטחון ודרש ממנה לגנות את הפיגוע בתל אביב ואת ירי הטילים לעבר ישראל במהלך מבצע עמוד ענן - בעת שהמועצה עסקה בדיונים אינטנסיביים בנושא הפסקת האש שבין ישראל לחמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו דורשים לגנות בקול ברור לא רק את הטרור אלא גם את אלו המספקים נשק, המופנה כלפי אזרחי ישראל", כתב השגריר פרושאור למועצה. "אומנם הוכרז על הפסקת אש אבל המערכה הדיפלומטית עדיין בעיצומה. במאמצים הדיפלומטיים המתנהלים ברגעים אלו אנו דורשים שהקהילה הבינלאומית תקפיד על גינוי הטרור, המאיים על אזרחי ישראל".

"בעשרת הימים האחרונים ירה חמאס כ-1,200 רקטות לעבר ישראל - ממוצע של רקטה מידי 8 דקות. כמחצית מאוכלוסיית ישראל הייתה תחת אש. חמאס הפך את עזה לגן-עדן לטרוריסטים, למרחב לשיגור לרקטות, ולמחסן נשק הזורם ללא הפסקה מסוריה, לוב, סודן ואיראן".

"לגנות את הטרור, את החמאס ואת אירן"

השגריר פרושאור תקף את איראן על אספקת הנשק לחמאס: "יו"ר הפרלמנט האיראני הודה היום בגאווה כי איראן מספקת נשק לפלסטינים. גם ראש הג'יהאד האיסלאמי אמר כי העולם יודע שאיראן היא המקור הנשק העיקרי עבורם. העובדות ברורות לכל. עליכם לגנות את הטרור, את החמאס ואת איראן".

עם סיום הישיבה, בירכו חברות מועצת הביטחון על קבלת הסכם הפסקת האש בין ישראל והחמאס, וקראו לכל הצדדים לכבד אותו. המועצה גינתה הרג אזרחים, בשני הצדדים, וציינה לטובה את מעורבותו של הנשיא מורסי בתהליך המשא ומתן להפסקת האש.