שר החוץ המצרי: הפסקת אש - הערב מ-21:00

האם מבצע "עמוד ענן" קרב אל סופו? במסיבת עיתונאים בקהיר נמסר כי ישראל וחמאס הסכימו על רגיעה, שנכנסה לתוקפה הערב. שר החוץ המצרי: "רוצים לעצור את שפיכות הדמים ולהחזיר את היציבות". קלינטון: "יש צורך להבטיח את היציבות באזור ואת תקוות העם הפלסטיני"

אחרי שמונה ימי לחימה ודיווחי סרק אמש על רגיעה, הוכרז הערב בקהיר על הסכם הפסקת אש בין ישראל לחמאס, שנכנסה לתוקפה בשעה 21:00 והביאה לסיומו של מבצע "עמוד ענן". במסיבת עיתונאים של שר החוץ המצרי מוחמד קאמל-עמאר ושרת החוץ האמריקנית הילרי קלינטון הודיעו השניים כי התגבשה הסכמה בין ישראל לבין ארגוני הטרור ברצועה לנצור באופן הדדי את האש. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו בשידור חי ומיוחד את כל ההתפתחויות המדיניות והביטחוניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר המצרי אמר כי הוסכם שהפסקת האש תיכנס לתוקף הערב ב-21:00. "מצרים עשתה מאמצים מיוחדים וניהלה מגעים רבים לנוכח ההסלמה האחרונה בעזה", הדגיש. "קיימנו משא-ומתן עם חמאס, ישראל וגורמים אחרים ובראשם ארצות הברית. הם הבשילו להבנות על הפסקת האש, החזרת השקט ועצירת שפיכות הדמים".

אחריו נאמה מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון, שאמרה: "ארצות הברית מברכת על ההסכמה להפסיק את האש באזור באופן הדדי. על שני העמים לקבל הזדמנות לחיות ללא פחד ומורא, וכולם צריכים לפעול כדי להגשים מטרה זאת. כעת יש צורך להתמקד בהפסקת אש בת-קיימא שתבטיח את היציבות באזור ואת תקוות העם הפלסטיני".

קלינטון סיכמה כי "המתווה שהתגבש נועד לשפר את תנאי החיים של תושבי רצועת עזה ואת ביטחונם של אזרחי ישראל. בסופו של דבר, עלינו להמשיך לנקוט צעדים שיקדמו אותנו לקראת שלום כולל. שוחחתי היום עם הנשיא מורסי ועם ראש הממשלה נתניהו ואמרתי להם שאין תחליף לשלום כולל וצודק".

מבצע "עמוד ענן" - עדכונים אחרונים:

ארבעה חיילים נפצעו מרקטה באשכול

חמאס מרים ידיים? "די למבצע בעזה"

מצוד אחר מחבל באזור מודיעין

פרשני חדשות 2 מנתחים את המצב 

28 פצועים בפיצוץ באוטובוס בתל אביב

עלות המבצע: 3 מיליארד שקלים

הירי לדרום נמשך; צה"ל תוקף ברצועה

קשישה חולצה מבית בוער שנפגע ישירות

30 אלף תמונות בשבוע: אינסטגרם כובש את עזה