צפו: שר החוץ הטורקי ממרר בבכי בעזה

אהמט דאבוטולו, שר החוץ הטורקי ומי שמוביל בשנים האחרונות את קו המדיניות התוקפני של טורקיה נגד ישראל, פרץ אמש בבכי תמרורים במהלך ביקור שקיים בבית החולים "שיפא'" בעזה - בו ביקר פצועים ממבצע "עמוד ענן". התמונות שודרו במהרה בכלי תקשורת ערביים וטורקיים רבים. הביקורת באזור גוברת: "שוכחים מהטבח בסוריה"

דאבוטולו בוכה בבית החולים בעזה, אמש (חדשות 2)

מה שלא הצליחו לעשות אלפי גופות נשים וילדים בסוריה - הצליח לעשות תושב אחד מרצועת עזה שאיבד את בתו בתקיפת חיל האוויר: שר החוץ הטורקי, אהמט דאבוטולו, שערך אמש ביקור היסטורי יחד עם משלחת שרי החוץ הערביים ברצועת עזה, פרץ בבכי תמרורים במהלך פגישתו עם פצועים פלסטינים ממבצע "עמוד ענן" של צה"ל המאושפזים בבית החולים "שיפא'" בעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

תמונתו ממרר בבכי נוכח המראות בבית החולים, כשלצדו אשתו זכו לפרסום בכל כלי התקשורת הערביים ובטורקיה - וכמובן שחיזקו את רגשות ההזדהות עם תושבי רצועת עזה.

צפו בביקור סוחט הדמעות של דאבוטולו בבית החולים בעזה, אתמול:

ולמרות זאת - בימים האחרונים גוברת הביקורת על התנהלות מנהיגי האזור נוכח המתרחש בעזה, בעוד שבסוריה מנצל הנשיא אסד כדי "לסגור חשבון" עם המורדים ולהמשיך בטבח הרחק מתשומת הלב התקשורתית. על פי הדיווחים בימים האחרונים, יותר מ-850 בני אדם נהרגו בשבוע החולף בהמשך הקרבות בסוריה בין המורדים לכוחות המשטר.

באוגוסט השנה: אשתו של ארדואן בוכה במיאנמר:

הפעם האחרונה שעוררו תמונות בכירים טורקים סערה, כשתועדו בוכים, הייתה בתיעוד המפורסם של רעייתו של ראש ממשלת טורקיה, אמינה ארדואן, במהלך ביקור שקיימה בראשית חודש אוגוסט השנה במיאנמר - בעקבות גל מהומות שפוקד את הקהילה המוסלמית במדינה על ידי ארגונים קיצוניים. בסרטון ששודר בכלי תקשורת רבים, תועדה אמינה בוכה לאות הזדהות עם המוסלמים הנרדפים במדינה. לאשת ראש ממשלת טורקיה התלווה גם שר החוץ הטורקי אהמט דאבוטולו.