נתניהו: "מעדיף פתרון מדיני"

רה"מ נועד הבוקר עם שר החוץ הגרמני והבהיר לו כי פניה של ישראל לרגיעה, אך היא נערכת להמשך המבצע בעזה. "אם הירי יימשך ניאלץ לנקוט צעדים רחבים", אמר נתניהו. השר הגרמני: "תנאי מוקדם לכל הסכם הוא הפסקה של התקפות הטילים על ישראל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר בלשכתו בירושלים עם שר החוץ של גרמניה גידו ווסטרוולה, והבהיר כי פניה של ישראל לרגיעה, אך היא אינה פוסלת את המשך המבצע - אם ייכשלו המאמצים המדיניים. "אני מעדיף פיתרון מדיני", אמר נתנהיו. "אני מקווה שנוכל להשיג פתרון כזה אך אם לא, יש לנו את הזכות המלאה להגן על עצמנו באמצעים אחרים ונשתמש בהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו מחפשים פיתרון מדיני באמצעות מגעים להפסקת אש", הדגיש ראש הממשלה, "אך אם הירי יימשך ניאלץ לנקוט צעדים רחבים ולא נהסס לעשות זאת". נתניהו מתח ביקורת חריפה על חמאס ועל יתר הארגונים החמושים בעזה: "עבורנו, בכל פעם שיש נפגעים אזרחיים זה כישלון מבצעי, ועבורם זוהי הצלחה", אמר. "זהו הבדל מהותי ותושבי ישראל לא יכולים לסבול את המצב הזה בו ערינו נמצאות תחת מתקפה מתמדת".

גרמניה: לישראל זכות מלאה להגן על עצמה

שר החוץ הגרמני הביע מצדו את תמיכת מדינתו בישראל. "גרמניה ניצבת לצד ידידתנו ישראל", אמר. "יש לישראל את כל הזכות להגן על עצמה מפני התקפות טילים מעזה. יש לבחון כיצד ניתן להגיע להפסקת אש, אך יש תנאי מוקדם לכך והוא הפסקה של התקפות הטילים על ישראל. זהו מסר ברור לא רק של ממשלת גרמניה אלא גם של שרי החוץ האירופים מאתמול".

וסטרוולה שיבח את נתניהו על ההחלטה להתאמץ להגיע להסכם הפסקת אש. "אני מקבל בברכה את דברייך, שאתה שואף לפיתרון מדיני", אמר שר החוץ הגרמני. "חשוב לוודא שמצרים תמלא בכך תפקיד מרכזי". 

מבצע "עמוד ענן" - היום השביעי:

הלחץ הבינלאומי: קלינטון מגיעה לישראל

מזכ"ל האו"ם: "להפסיק את הטרגדיה"

הבוקר: מטח של 16 רקטות לבאר שבע

ארה"ב סיכלה הצהרה במועצת הביטחון

דיווח מצרי: הפסקת אש - בתוך שעות

ארה"ב נערכת לפינוי אזרחיה מישראל

גלעד שליט על המבצע: "לבי עם החיילים"