דיווח מצרי: הפסקת אש - בתוך שעות

גורמים מצריים מדווחים כי פורום התשיעייה צפוי לאשר את מתווה ההסכם להפסקת אש בין ישראל לחמאס. על פי המתווה, ישראל תפסיק את החיסולים והירי לעבר רצועת עזה בתמורה להפסקת הירי מצד חמאס למשך 24 שעות

מצרים תהיה ערבה. מורסי (AP)

פורום שרי התשיעייה צפוי לאשר בשעות הקרובות את המתווה הראשוני להפסקת אש עם חמאס, כך מדווח הערוץ אל-ערבייה. על פי הדיווח, בימים האחרונים הופעל לחץ כבד מאוד על ישראל מצד טורקיה ומצרים להימנע מכניסה קרקעית לרצועת עזה ולעצור את הלחימה במסגרת מבצע "עמוד ענן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי המתווה שמציעה מצרים, לאחר שהתקבלו דרישותיהם של שני הצדדים במהלך היום, ישראל תעצור את הירי מהאוויר לעבר רצועת עזה ותפסיק את החיסולים של בכירים בארגונים השונים בתמורה להפסקה מוחלטת של ירי טילים לשטח ישראל מכיוון הרצועה.

עוד מדווח כי אם יחדל הירי מצד חמאס לפרק זמן של 24 שעות, ישראל תשקול צעדים להקלת המצור על רצועת עזה כמו פתיחת המעברים לסחורות.

מצרים תהיה ערבה להסכם

בנוסף, ישנם דיווחים על מגעים ישירים, בזמן דיון התשיעייה, בין גורמים מצריים לבין השרים הנוגעים לפרטי ההסכם. הגורמים המצריים מוסרים כי מצרים צפויה להיות ערבה להסכם הפסקת האש וההסכם, לכשייחתם, יהיה במעמד הנשיא מורסי או במעמד בכיר מטעמו.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כינס הערב את השרים על מנת לדון בבקשת ארה"ב ומצרים לדחות ב-24 שעות את הכניסה הקרקעית לעזה. זאת במטרה למצות את המגעים להפסקת אש עד סופם. מוקדם יותר הערב טלפן נשיא ארה"ב אובמה לנשיא מצרים מורסי בניסיון למצוא פתרון מדיני למשבר שיוביל לסיום המבצע הצבאי.

ישראל, באמצעות השליח המיוחד מטעמה, העבירה למצרים מסר לפיו היא דורשת מהחמאס להפסיק מיד את הירי לעבר הדרום. על פי המתווה, לאחר תקופה של יום-יומיים של שקט, ישראל תסכים לדון בשאר תנאי הפסקת האש. בנוסף, דורשת ישראל את הפסקת חימוש החמאס ומבהירה שמי שיתקרב לגדר הגבול ייפגע.

מבצע "עמוד ענן" - היום השישי:

אשטון: "פתרון ארוך טווח למצב"

דיווח: "מצרים מקימה מחנות פליטים בסיני" 

"יש עוצמה להתמודד עם כל אתגר בעזה"

גראד פגע ישירות בבית ספר באשקלון; חיסול בעזה

אחמדינג'אד למורסי: "שים סוף לטבח בעזה"

צפו: השקרים של חמאס - החלק ה-3

האצטדיון בעזה הותקף: "ירו מכר הדשא טילים"