לא מהים: משלחת סיוע של ה-IHH תגיע לעזה ממצרים

בלי לעורר פרובוקציה, מתכוון ארגון ה-IHH הטורקי לשלוח סיוע הומניטרי לתושבי עזה. הפעם הוא לא מתעקש להגיע דרך הים - ומשלחת מטעם הארגון תגיע ממצרים. במקביל, פועל משרד הארגון, שאנשיו התעמתו עם אנשי השייטת על סיפון ה"מרמרה" לפני שנתיים וחצי, עם מתנדבים לטיפול בפצועים כתוצאה ממבצע צה"ל בעזה

הפעם בלי ספינת סיוע: ארגון ה-IHH הטורקי, שאנשיו ניהלו את המאבק האלים על סיפון ספינת ה"מרמרה" שניסתה לפרוץ המצור על רצועת עזה במאי 2010, ישלח היום משלחת סיוע הומניטרי לעזה, שיגיע לרצועה דרך מעבר רפיח ממצרים - כך מדווח אתר האינטרנט הרשמי של הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הארגון הטורקי כבר מחזיק מספר שנים במשרד רשמי שמעניק סיוע הומניטרי באופן שוטף לתושבי עזה, ובמקביל מקיים שורת פעילויות לילדים ולמשפחות העזתיות. אלא שלאור המצב הוחלט לשלוח משלחת נוספת מטורקיה ועמה סיוע הומניטרי רב - שייכנס לרצועה הפעם לא דרך הים, אלא דרך המעברים.

על פי הדיווח באתר האינטרנט הרשמי של הארגון, מאז פרוץ מבצע "עמוד ענן" בעזה, אסף ה-IHH סיוע כספי הנאמד בכחצי מיליון דולרים בעבור תושבי הרצועה. "הכסף מיועד למתן מענה לצרכי החירום של התושבים, ובראשם ציוד רפואי ומזון", דווח בטורקיה. "במקביל, ממשיך המשרד הפועל בעזה להיעזר במתנדבים, פעילים מקומיים ורופאים מטורקיה על מנת לטפל בפצועים".

במקביל, ממשיך הארגון לאסוף תרומות בעבור תושבי עזה באמצעות אתר האינטרנט שלו. האתר פתח קו מיוחד באמצעותו ניתן לתרום כספים, וכן מאפשר לשלוח מסרונים למספר טלפון המתפרסם באתר כדי לסייע כספית. 

עוד בנושא:

משפט המרמרה: מאות הפגינו בטורקיה והניפו דגלי פלסטין

צפו: ה-IHH מתכונן ל"משפט המרמרה"

מבצע עמוד ענן - הסיקור המלא:

גראד פגע ישירות בבית ספר באשקלון; חיסול בעזה

דיווח: "מצרים מקימה מחנות פליטים בסיני"

רקטה נוספת נורתה לעבר תל אביב

מבצע "עמוד ענן": היום החמישי - בתמונות

חוסל ראש מערך הרקטות של חמאס

ברק: "ייתכנו פעילויות קיצוניות יותר"

אופקים: 5 נפגעים מפגיעת רקטה ברכב

אובמה נגד מבצע קרקעי: "עדיף בלי" 

חמאס: "הירי הבוקר כוון להרצליה"

מצרים מגבירה את המאמצים להביא להפסקת אש

צה"ל לתושבי עזה: "עוברים לשלב הבא"