דיווח: "מצרים מקימה מחנות פליטים בסיני"

האם לראשונה תסכים מצרים להעניק פיתרון, ולו זמני, למשבר הפלסטיני על שטחה? גורם ביטחוני בסיני מצוטט בכלי תקשורת מצריים כאומר כי הרשויות החלו להקים מחנות פליטים בחצי האי וברפיח - כהיערכות לקליטת אלפי ילדים, נשים וזקנים מעזה, אם יחריף המבצע ברצועה. עדי ראייה: "ההנחיות כבר ניתנו". מושל חצי האי סיני הכחיש

מחנה פליטים לסורים בטורקיה. גם בסיני? (רויטרס)

סימן נוסף המעיד על היערכותה של מצרים לקבלת הטיפול ההומינטרי בנעשה ברצועת עזה: הרשויות במצרים השלימו ההכנות להקמת מחנות פליטים לפלסטינים בצפון סיני וברפיח - כך מדווח הלילה פורטל החדשות המצרי "מסראווי". על פי הדיווח, המצרים נערכים לאפשרות להעניק סיוע מיידי לפלסטינים - באם תגביר ישראל תקיפותיה ברצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"עדי ראיה בסיני מספרים כי ראו גורמים ברשויות המצריות מקימים מחנות פליטים, כהכנה לקבלת תושבים מעזה", דווח במצרים - אלא שמושל מחוז סיני עבד אל-פתאח חרחור הכחיש את הדיווח. גורם מצרי בכיר, עם זאת, דווקא אישר את הדיווחים כפי שמדווח ב"מסראווי" ואמר כי הרשויות אכן נערכות בשייח' זוויד וברפיח לקבל את הפליטים הפלסטינים.

"המחנות הללו הוכנו, וניתנו הנחיות לקבל פלסטינים - לרבות ילדים, נשים וזקנים הנמלטים מהתקיפות הישראליות על עזה", אמר הגורם הביטחוני לפורטל החדשות. גורמים בסיני הביעו חשש מהקמת המחנות הללו, בטענה כי מדובר בהיבט נוסף לתכנית "יישוב הפלסטינים מחדש, כמדינה פלסטינית חלופית" - מונחים שהעלו לראשונה גורמים בישראל בשנות ה-80 וה-90 בהקשר הירדני.

מיד עם פרוץ מבצע "עמוד ענן" אמרו גורמים בכירים במצרים כי מעבר רפיח ייפתח מסביב לשעון על מנת לאפשר לפלסטינים לצאת מהרצועה ולהימלט בעקבות המבצע. אם אכן הדיווחים הלילה אכן נכונים - מדובר בצעד דרמטי וחסר תקדים, בו מצרים מצטרפת לירדן, סוריה ולבנון אשר בהן קיימים מחנות פליטים פלסטינים הממתינים לשוב לבתיהם ביום מן הימים. 

"עמוד ענן" - היום השישי:

אשטון: "פתרון ארוך טווח למצב"

"יש עוצמה להתמודד עם כל אתגר בעזה"

גראד פגע ישירות בבית ספר באשקלון; חיסול בעזה

אחמדינג'אד למורסי: "שים סוף לטבח בעזה"

צפו: השקרים של חמאס - החלק ה-3

האצטדיון בעזה הותקף: "ירו מכר הדשא טילים"