אובמה לרה"מ: "ישראל זכאית להגנה"

על רקע אישור ההחלטה לגייס 75 אלף אנשי מילואים לקראת כניסה קרקעית אפשרית לרצועת עזה, שוחחו ראש הממשלה נתניהו ונשיא ארה"ב אובמה על מבצע "עמוד ענן". מהבית הלבן נמסר כי האחרון המשיך לתמוך בפעולת צה"ל, ומנגד הודה לו נתניהו על הסיוע בפיתוח מערכת "כיפת ברזל"

בעוד עשרות אלפי אנשי מילואים עושים את דרכם מבתיהם אל שטחי הכינוס לאחר שנקראו לשירות בצו 8, שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו בשנית עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה. על פי הדיווחים, השניים דנו במבצע "עמוד ענן" שאליו יצא צה"ל לפני כיומיים ובהמשך הפעילות ברצועת עזה. נמסר, כי אובמה שב והביע את תמיכתו בזכותה של ישראל להגנה, ואילו ראש הממשלה הודה לו על חלקו בפיתוח מערכת "כיפת ברזל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפתחו של היום הרביעי למבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה, טלפן ראש הממשלה נתניהו אל נשיא ארצות הברית ועדכן אותו במתרחש בין הצדדים. על פי הדיווח בסוכנות הידיעות AP, הביע נתניהו את הערכתו לאובמה ולסיועו בפיתוח מערכת "כיפת ברזל", שיירטה כמות רבה של רקטות מאז החל סבב הלחימה האחרון.

עוד נמסר, כי הנשיא האמריקני שב והביע את תמיכתה של ארצו בזכותה של ישראל להגנה והביע צער על החפים מפשע שנאלצו לקפח את חייהם במהלך המבצע.

אובמה למורסי: "ישראל זכאית להגן על עצמה"

שעות ספורות לאחר שיצא צה"ל למבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה, שוחח נשיא ארצות הברית ברק אובמה בטלפון עם נשיא מצרים מוחמד מורסי בעקבות פתיחת מבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה והדגיש בפניו כי לישראל הזכות להגן על עצמה.

בהודעה שפרסם הבית הלבן נמסר כי "הנשיא שוחח עם מורסי בעקבות תפקידה המרכזי של מצרים בשימור הביטחון האזורי. בשיחתם גינה הנשיא אובמה את ירי הטילים מעזה לישראל וחזר והדגיש כי לישראל יש זכות להגן על עצמה".