550 רקטות בשלושה ימים: "צה"ל ערוך לפעול בתוך עזה"

המטחים מעזה נמשכים, ואחרי שלעבר תל אביב נורו שני טילים נוספים נשלמות בצבא ההכנות לקראת תחילתה של פעולה קרקעית בתוך שטח הרצועה. "נמשיך להכות בעוצמה בחמאס", אמר נתניהו - שהוסיף כי "גרפנו הישגים רבים בלחימה". הצטרפו לשידור החי המיוחד

כשברקע נמשכות ההכנות לכניסה קרקעית של צה"ל לרצועה ובזמן שהעורף הישראלי - מהדרום ועד גוש דן - נתון למתקפה מאסיבית של רקטות, נועד ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נשיא המדינה שמעון פרס. הם דנו במצב הביטחוני ובהתפתחות מבצע "עמוד ענן". לפי נתוני הצבא, שיגרו ארגוני הטרור עד לשעות הצהריים 550 רקטות - מהן התפוצצו בשטח ישראל רק 26.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"איש אינו מטיל ספק בצדקת המבצע", אמר פרס לנתניהו והדגיש: "איננו יכולים להפקיר נשים וילדים לשיגעון חמאס. בימים האחרונים שוחחתי עם נשיאים ממדינות בעולם ובראשם עם אובמה. איש לא מטיל ספק בצדקתנו. זוהי לא פתיחת מלחמה אלא הגנה נכונה על אזרחינו - והעולם עומד לצדה של ישראל. גם אלו שמטיפים לנו מוסר צריכים להציע בעצמם כיצד ניתן להפסיק ירי חמאס. אף מדינה לא הייתה מסכימה לכך שילדיה יחיו במצב כזה".

הנשיא עדכן את ראש הממשלה כי החל בסבב שיחות עם מנהיגים ברחבי העולם במטרה להסביר להם את עמדת ישראל. היום דיבר הנשיא פרס עם נשיא איטליה וביקש ממנו להוביל מהלך של הפסקת התמיכה הכספית לחמאס ולגייס את האיחוד האירופי להגברת הפיקוח על מתן הכספים לרצועה. 

נתניהו התייחס גם הוא לפעילות המדינית שנמשכת, לצד המבצע הצבאי, ואמר: "בשיחותיי עם מנהיגי העולם, הביעו כולם הבנה למצב הבלתי נסבל הזה שבו נתונים יותר ממיליון אזרחים לאיום הטילים. שום מדינה לא הייתה מסכימה לכך".

הוא הוסיף ואמר כי "צה"ל ממשיך להכות בעוצמה בחמאס והוא ערוך להרחבת הפעולה לתוך עזה. עד עכשיו גרפנו הישגים רבים בלחימה וצריך להמשיך לפגוע קשות בטילים המכוונים לפגוע בדרום הארץ ובמרכזה".

באשר להתקדמות המבצע, הבהיר נתניהו כי "צה"ל ומדינת ישראל פועלים לחסל את תשתית הטרור בעזה תוך שמירה מרבית שלא לסכן חיי אדם. הוא ופרס קראו לאזרחים להקפיד ולמלא אחר הנחיות פיקוד העורף.

תל אביב שוב בקו האש: "לא התמודדנו עם זה מאז מלחמת המפרץ"

בצהריים שוגרו לאזור תל אביב שתי רקטות, נוסף על אלה שנורו אמש. גם הפעם נשמעה ברחבי גוש דן אזעקה, שעוררה בהלה רבה. "שמענו אזעקה חזקה", סיפרה מניה, תושבת שכונת רמת אביב ג' שבצפון תל אביב. "כל השכנים יצאו לחדר מדרגות עד ששמענו קול נפץ די מרוחק".

ג'ורג', תושב יפו, סיפר על האירוע: "ברגע ששמעתי את האזעקה התחלתי לרעוד ורצתי עם הכלב שלי לחדר המדרגות. עשר שניות אחר כך, שמעתי 'בום' מכיוון דרום-מזרח ואחריו קול פיצוץ נוסף וחלש יותר. מאז מלחמת המפרץ לא התמודדתי עם טילים ואזעקות".

זמן קצר קודם הירי לתל אביב, נפגעו שלושה בני אדם קל-בינוני מרקטה שהתפוצצה במערב הנגב.

מבצע עמוד ענן - עדכונים אחרונים:

העימות בדרום הגיע לפתח הבית הלבן

שני טילים נורו לתל אביב; נפגעים בנגב

ירי כבד לדרום; הכנה למבצע קרקעי

סוללה נוספת של "כיפת ברזל" תופעל

מחשש להתלקחות: כוננות שיא בירושלים

טורקיה: "מו"מ ישיר לסיום המבצע"

ר"מ מצרים בעזה: פועלים להפסקת האש