עימות בפתח הבית הלבן: "עם ישראל חי" מול "די לכיבוש"

בזמן שהלחימה בארץ התפשטה מהדרום לגוש דן, הגיעה סוגיית המבצע ברצועה גם לוושינגטון. מול מעונו של נשיא ארצות הברית נערכו שתי הפגנות סוערות - האחת של תומכי ישראל והשנייה של פעילים פרו-פלסטינים. כך זה נראה

אחרי שכבר אתמול מחו פעילים פרו-פלסטינים מול שגרירויות ישראל ברחבי בירות אירופה, התפשטו היום ההפגנות גם לארצות הברית. מאות בני אדם, תומכי ישראל ומתנגדיה, השתתפו בשתי הפגנות נפרדות מול הבית הלבן בוושינגטון. במהלך האירוע יצא ממשכנו הנשיא האמריקני, ברק אובמה, ובחר להימנע מלהתייחס לסערה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוחות הביטחון האמריקניים הגיעו למקום עם פתיחת ההפגנות והפרידו בין שני הצדדים הנצים. בין תומכי ישראל בלטו נציגים רבים מהקהילות יהודיות, וכן סטודנטים ופעילים אחרים. מולם התייצבו צעירים ממוצא ערבי ותומכים אחרים של הפלסטינים. הם קראו "די לכיבוש על עזה", ו"לשחרר את פלסטין", ובמקביל הניפו את דגלי אש"ף ודרשו מהממשל האמריקני להתערב כדי לעצור את המבצע הצבאי ברצועה.

מולם, צעקו תומכי ישראל "עם ישראל חי", התעטפו בדגלי הלאום, החזיקו שלטים שעליהם נכתב "די לטרור" וקראו להגברת המודעות למצבם של האזרחים שנמצאים בטווח הרקטות של ארגוני הטרור בעזה.

אתמול: הפגנות נגד ישראל בלונדון

אמש התכנסו מאות פרו-פלסטינים מול השגרירות הישראלית בבירה הבריטית לונדון, וצעקו קריאות בגנות ממשלת ישראל וכן סיסמאות שונות, כגון "לשחרר את פלסטין".

בילאל, אחד המפגינים בלונדון, סיפר אתמול לחדשות 2: "הגענו להפגין נגד אי-הצדק שנעשה בעזה וברחבי כל פלסטין הכבושה. לא באנו לכאן רק כדי לתמוך בפלסטינים, אלא כדי להביע סולידריות גם עם האזרחים הישראלים המסכנים שנפגעו גם כן".

מבצע עמוד ענן - עדכונים אחרונים:

ירי כבד לדרום; הכנה למבצע קרקעי

סוללה נוספת של "כיפת ברזל" תופעל

מחשש להתלקחות: כוננות שיא בירושלים

טורקיה: "מו"מ ישיר לסיום המבצע"

ר"מ מצרים בעזה: פועלים להפסקת האש