הבוקר: ר"מ מצרים מגיע לרצועה

ראש ממשלת מצרים הישאם קנדיל יגיע הבוקר לרצועת עזה, בעיצומו של מבצע "עמוד ענן". ראש הממשלה ייכנס לרצועה ממעבר רפיח ברכב משוריין, ויתלוו אליו ארבעה משרי הממשלה המצרית. המשלחת, שמגיעה בברכת הנשיא מורסי, תעביר איתה פצועים לבתי חולים בסיני

ביקור מתגרה. הנשיא מורסי, ארכיון (חדשות 2)

משלחת בכירים מקהיר, בראשות ראש ממשלת מצרים הישאם קנדיל תיכנס הבוקר לרצועת עזה - בעיצומו של מבצע עמוד ענן. המשלחת מגיעה לעזה בברכתו של הנשיא מורסי, והשלכות הביקור על התקדמות הפעולה הצבאית עודן לוטות בערפל, לנוכח הרגישות ביחסים שבין שלטון מורסי לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים בתקשורת המצרית קנדיל ייכנס לרצועה דרך מעבר רפיח ברכב משוריין כדי להגן עליו ועל הפמלייה שלו. אל ראש הממשלה יתלוו ארבעה משרי הממשלה, ביניהם שר הבריאות המצרי. משך הביקור יהיה כשלוש שעות, במהלכן הוא צפוי להתפלל באחד המסגדים בעזה ולהעביר פצועים איתו למצרים.

ביום פתיחת המבצע, אחרי חיסולו של בכיר חמאס, אחמד ג'עברי, הודיעה מצרים על השבת שגרירהּ בתל אביב לקהיר בעקבות מה שכינה הנשיא, מוחמד מורסי, "מתקפה ישראלית ברוטלית ורצחנית על העם הפלסטיני".

בהצהרה רשמית שמסר בשם מורסי דוברו, יאסר עלי, נאמר כי "נציג מצרים לאו"ם יקרא למועצת הביטחון לכנס ישיבת חירום, נוסף על זימון שגריר ישראל בקהיר לשיחה שבה תובהר לו מחאתנו על המתקפה".

המבצע ברצועה סיפק מבחן ראשון ליחסים בין ישראל למצרים בעידן שלטון "האחים המוסלמים" - המקורב לחמאס ברצועה.

מבצע בעזה - הסיקור המלא:

לראשונה: נפילה בראשון לציון

מועצת הביטחון דנה בנעשה בעזה

נתניהו: "צה"ל ערוך להרחבה ניכרת של המבצע"

אושר גיוס מילואים מצומצם

עדות מעזה: ריבחי רנטיסי מדבר