מועצת הביטחון של האו"ם דנה ב"עמוד ענן"

דאגה בקהילה הבינלאומית: מועצת הביטחון של האו"ם קיימה לפנות בוקר דיון חירום בנעשה בעזה בעקבות בקשה שהגיש שגריר מצרים לאו"ם. מוקדם יותר קרא שגריר ישראל רון פרושאור לקהילה הבינלאומית לגנות את "הירי חסר ההבחנה נגד אזרחים". מזכ"ל האו"ם שוחח אמש עם רה"מ נתניהו והביע דאגה מההידרדרות במצב

דיון חירום במועצת הביטחון עקב הנעשה בעזה (רויטרס)

מבצע "עמוד ענן" מגיע למועצת הביטחון של האו"ם: 15 חברות המועצה מתכנסות לפנות בוקר לדיון חירום בדלתיים סגורות בעקבות בקשה של שגריר מצרים לאו"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הלילה קרא הנציג הפלסטיני באו"ם ריאד מנסור למועצת הביטחון לנקוט עמדה תקיפה בעקבות התקיפה הישראלית בעזה, שאותה כינה "פעולה נפשעת ובלתי חוקית".

מנסור שלח מכתב לשגריר הודו לאו"ם - מי שמכהן כנשיאהּ הזמני של מועצת הביטחון - ובו כתב כי "יש לשלוח לישראל מסר שעליה לחדול מכל פעילות הצבאית נגד העם הפלסטיני הנתון תחת כיבוש".

בתגובה לדבריו קרא שגריר ישראל לאו"ם רון פרושאור לקהילה הבינלאומית לגנות את "ירי הטילים חסר ההבחנה נגד אזרחים ישראלים - נשים וילדים".

אמש שוחח מזכ"ל האו"ם באן קי מון עם רה"מ נתניהו. דוברו של באן מסר כי "המזכ"ל הביע בפני נתניהו את דאגתו מהידרדרות המצב בדרום ישראל וברצועת עזה והביע את תקוותו כי הצעדים הישראלים יהיו מדודים ולא יפתחו מעגל חדש של שפיכות דמים".

מבצע בעזה - הסיקור המלא:

נועם שליט: "ג'עברי נהג כפושע מלחמה"

דובר צה"ל: "נערכים לפעולה קרקעית ברצועה"

הנחיות לתושבי הדרום בעקבות החיסול

הלם בחמאס: "מכה קשה, נפתחו שערי הגיהנום"

נסגר החשבון עם האיש שחטף את גלעד שליט

מפקד הזרוע הצבאית של חמאס חוסל