אובמה למורסי: "לישראל הזכות להגן על עצמה"

גיבוי לישראל: נשיא ארה"ב אובמה שוחח הלילה עם נשיא מצרים מורסי בעקבות פתיחת מבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה והדגיש בפניו: לישראל הזכות להגן על עצמה. מוקדם יותר שוחח אובמה גם עם רה"מ נתניהו וביקש ממנו להימנע ככל הניתן מפגיעה באזרחים

שוחחו בטלפון. אובמה ומורסי (חדשות 2)

נשיא ארצות הברית ברק אובמה שוחח הלילה בטלפון עם נשיא מצרים מוחמד מורסי בעקבות פתיחת מבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה והדגיש בפניו כי לישראל הזכות להגן על עצמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה שפרסם הבית הלבן נמסר כי "הנשיא שוחח עם מורסי בעקבות תפקידה המרכזי של מצרים בשימור הביטחון האזורי. בשיחתם גינה הנשיא אובמה את ירי הטילים מעזה לישראל וחזר והדגיש כי לישראל יש זכות להגן על עצמה".

אמש שוחח הנשיא האמריקני גם עם ראש הממשלה נתניהו. בהודעת הבית הלבן נמסר כי "הנשיא קרא לראש הממשלה לעשות מאמץ מרבי על מנת להימנע מפגיעה באזרחים. השניים הסכימו כי על חמאס להפסיק את התקפותיו על ישראל על מנת לאפשר רגיעה". מלשכתו של נתניהו נמסר מוקדם יותר כי האחרון שוחח עם הנשיא אובמה והודה לו על תמיכתו בזכותה של ישראל להגן על עצמה.

"יש גבול למה שישראל מסוגלת לספוג"

מוקדם יותר אמש שוחח נשיא המדינה שמעון פרס עם הנשיא אובמה בעקבות חיסולו של ראש הזרוע הצבאית של חמאס אחמד ג'עברי.

"היום נהרג רב המרצחים, ראש הזרוע הצבאית של החמאס, אחמד ג'עברי", אמר הנשיא פרס. "הוא היה אדם קיצוני ביותר ועמד מאחורי תקיפות ופעולות טרור רבות. ישראל אינה מעוניינת להעלות את גובה הלהבות, אך מזה חמישה ימים באופן רצוף נורים טילים לעבר ישראל ואמהות וילדים אינם יכולים לישון בשקט בלילה", ציין.

"ביקרתי הבוקר בשדרות וראיתי במו עיניי את הכאב של האמהות והילדים", הוסיף נשיא המדינה. "וראיתי את הקושי של תושבי הדרום, יש גבול למה שישראל מסוגלת לספוג".

שגריר מצרים שב לקהיר

מוקדם יותר אתמול הודיעה מצרים על השבת שגרירהּ בתל אביב לקהיר בעקבות מה שכינה הנשיא מוחמד מורסי "מתקפה ישראלית ברוטלית ורצחנית על העם הפלסטיני".

בהצהרה רשמית שמסר בשם מורסי דוברו, יאסר עלי, נאמר כי "נציג מצרים לאו"ם יקרא למועצת הביטחון לכנס ישיבת חירום, נוסף על זימון שגריר ישראל בקהיר לשיחה שבה תובהר לו מחאתנו על המתקפה".

עוד קודם לכן פרסם משרד החוץ בקהיר הודעת גינוי חריפה לפעולה ברצועה שבה קראה לישראל לחדול מיד מהמבצע. מוקדם יותר התייחס להתרחשויות גם יושב-ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן.

מבצע בעזה - הסיקור המלא:

נועם שליט: "ג'עברי נהג כפושע מלחמה"

דובר צה"ל: "נערכים לפעולה קרקעית ברצועה"

הנחיות לתושבי הדרום בעקבות החיסול

הלם בחמאס: "מכה קשה, נפתחו שערי הגיהנום"

נסגר החשבון עם האיש שחטף את גלעד שליט

מפקד הזרוע הצבאית של חמאס חוסל